Třinec – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Pardubice 6:1 (kon.) | Litvínov – K. Vary 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:3 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Olomouc 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:3 (1:2 po s.n.)
Liberec – Zlín 8:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Olomouc
Neděle 28.02.2016, 15:30 • Ostravar Aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo
    O vítězi prezidentského poháru se dnes rozhodlo v Liberci, domácí Tygři slaví už dvě kola před koncem.

Zápas extraligy ledního hokeje mezi Vítkovicemi a Olomoucí je u konce, Vítkovice vyhrály zaslouženě 4:1, jejich hra byla až na určité pasáže lepší, Olomoučtí dokázali být v tlaku hlavně na koncích třetin.
    Skóre utkání otevřel Petr Kolouch, na kterého navázal minutu po pauze Kucsera. Vítkovice vedly ve třetí třetině již 3:0, když se prosadil Hlinka, na 4:0 zvyšoval Balán. O jediný gól hostů se postaral Kucharczyk, který zničil Bartošákovu nulu tři minuty před koncem.
    Vítkovice tedy vyhrály 4:1.
    Ode mne je to z ostravské haly vše, mějte příjemný zbytek neděle. (17:59:39)

Nejlepší hráči utkání
    Lukáš Kucsera – Vítkovice
    Pavel Skrbek – Olomouc.

59:26
    Olomouc je na konci zápasu aktivnější, Vítkovice však vzdorují.

59:07
    Kucsera při pokusu se dostat ke Konrádovi padá.

58:59
    Kucharczyk teď našel křižnou přihrávkou Eberleho, který pálí do zasahujícího Bartošáka.

58:30
    Teď unikl Michal Hlinka, nakonec i díky Vodnému, který skvěle zakročil, se Hlinka nedostal k zakončení.

58:17
    Buly u Konráda, úspěšnější na něj byl Rostislav Olesz.

58:15
    Pekr vyzkoušel pozornost Bartošáka, ten kryje.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:57
    Ofsajd hostů.

57:39
    Marek Hovorka zavezl puk ke Konrádovi, kde asistoval také jeho spoluhráč, na kterého nepřihrál přesně.

57:00
    Vítkovice uklidňují hru za bránou, avšak nepřesná přihrávka Kováře dostává olomoucké opět do útočného pásma hostujícího týmu.
    56:03 Radim KUCHARCZYK - 4:1

56:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Eberle napřáhl z modré čáry, u brány clonící RADIM KUCHARCZYK puk tečoval a překonává Bartošáka – 4:1.
    Asistence: Jan Eberle.

55:53
    Olomouc má přesilovku, kterou využívají.

55:02
    Erik Němec (VIT) – 2 minuty, podražení.

55:02
    Komerční přestávka.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Kucsera), 21. Kucsera (Kolouch, Štencel), 43. Hlinka (Olesz), 55. Balán (Klok, Sloboda) – 57. Kucharczyk (Eberle)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Kovář, Čerešňák, Philipp, Štencel, Klok, Sloboda "A" – Kafka, Hlinka, Olesz "A", Kucsera, Kolouch, Vandas, Hovorka, Balán, Zdráhal, Němec, Burger, Szturc. Trenér: Ladislav Svozil.
    HC Olomouc: Konrád (Urbisch) – Vyrůbalík "C", Skrbek "A", Staněk, Houdek, Ondrušek "A", Jaroměřský – Buc, Herman, Rác, Holec, Řípa, Eberle, Mikúš, Húževka, Skladaný, Vodný, Kucharczyk, Pekr. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Šindler, Polák – Lhotský, Svoboda