Blues – K. Vary 2:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 6:3 (kon.) | Minsk – Riga 7:1 (kon.)
CSKA Moskva – Třinec 9:2 (kon.) | All-stars – CSKA Moskva 2:8 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
HC Sparta Praha
Neděle 09.08.2015, 08:30 • WERK ARENA • President Cup

Třetí třetinu hráli Sparťané od začátku velmi aktivně, bylo vidět, že touží po vyrovnání. Jejich tlak se ale vyplatil až v 53. minutě, kdy se trefil Čížek. O dvě minuty později jej následoval Pšenička, který využil přesilovku. Poté si domácí vybrali oddechový čas, po kterém krátce po vhazování snížil Pika. Další gól se ale Spartě už vstřelit nepodařilo, naopak vítkovický Kylnar pojistil výhru trefou do prázdné brány. (10:45:52)

Medaile za třetí místo předá Vítkovicím Jan Peterek.

Vítkovice tedy v tomto turnaji získávají bronzové medaile a Sparta se umisťuje na čtvrtém místě. Nejlepšími hráči jsou Kylnar (VIT) a Prymula (SPA).

59:33
    Sparta se ještě pokusila o útok, gól už z toho ale nebyl.

59:04
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si pojišťují třetí místo! JAKUB KYLNAR posílá puk do prázdné brány a přidává tak svůj druhý gól v tomto utkání.

58:35
    Sparta zkouší hru bez brankáře.

58:23
    Malík chytil střelu pražského hráče a přerušil hru.

58:00
    Vítkovický hráč vyhodil puk přes mantinel až do hlediště.

57:38
    Sparta vyhrála vhazování, následně ale přišla o puk.

57:37
    Hosté si vybírají oddechový čas.

57:35
    Sparťany zastavil ofsajd.

56:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak tohle ještě může být drama. Arnošt hned po vhazování přihrál JEVGENIJI PIKOVI a jeho střela prošla Malíkovi mezi betony.

56:45
    Domácí si vybírají oddechový čas.

56:45
    Vítkovice se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

56:34
    Kumpošt pálil od modré čáry, jeho střela ale mířila mimo bránu.

56:04
    Sparťané Malíka opět ohrozili, ten raději přikryl puk do své lapačky a přerušil hru.

54:27
    Sparta využívá přesilovku! ONDŘEJ PŠENIČKA se ocitl před brankou a přesnou trefou poslal puk do sítě. Asistence: Čížek Prymula

Monika Návratová

Branky a nahrávky: 2. Vojtovič (Kylnar), 21. Fridrich, 22. Kylnar (Vojtovič, Beránek), 27. Vavřík (Pastor, Lednický), 30. Lednický (Pastor.), 60. Kylnar – 53. Čížek, 55. Pšenička (Čížek, Prymula), 57. Pika (Arnošt)

HC Vítkovice Ridera: Malík N. (Dobeš) – Bieniek, Bílý, Kuboš, Malík Z., Raška, Šulák, Vacula, Vícha – Beránek, Fridrich, Konečný, Kylnar, Lednický, Mrva, Pastor, Plánka, Vjačka, Vojtovič, Žemba, Urban.
    HC Sparta Praha: Škorpík (Černý) – Bureš, Imlauf, Haš, Havlín, Kumpošt, Mysliveček, Tůma, Vorobjev – Arnošt (C), Čížek, Čech, Čermák, Flídr, Gluzman, Pika, Prymula, Pšenička, Rubeš, Vitouch