Slavia – Kladno 4:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:2 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 6:5 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 25.08.2015, 17:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Přípravné zápasy juniorů

Z mojí strany je to vše, z hradecké malé haly FORTUNA arény vám přeji hezký zbytek dne! (19:10:07)

Tak to byl zápas jako řemen! Východočeské derby, které pro sebe uzmuli domácí, sice začalo jasnou převahou Pardubic, ty ale jako by zaskočila srovnávací branka z konce první třetiny. Přestože na vedení Hradce, které si Mountfield vypracoval na začátku druhé dvacetiminutovky, Dynamo ještě našlo odpověď, na gól Lvů z pětadvacáté minuty již nikoliv. I tak byl ale zbytek zápasu jednou velkou jízdou, která se nedá nazvat jinak než oslava hokeje, dnes se šťastnějším koncem pro Hradec.

59:58
    Bakóci stříli od modré čáry, Vomáčka zasahuje pravým betonem, tohle vypadá na výhru Hradce!

59:32
    Domácí získali puk na svoje hole, to už by měli udržet.

59:05
    Nahození Mountfieldu minulo branku Dynama, Pardubice opět jedou vstříc kleci Hradce.

58:32
    Vomáčka byl v pozoru, další střela Pardubic mířila mimo tři tyče.

58:18
    Ano, Husár je na střídačce, máme tu power-play Pardubic!

58:18
    Oddechový čas pro hosty.

58:18
    Icing Hradce, pokusí se Pardubice o hru bez gólmana?

58:00
    A dvě minuty před koncem útočnou snahu hostí zastavuje ofsajd.

57:17
    Necelé tři minuty dělí Hradec od vítězství, Pardubice momentálně nevypadají na to, že mají sílu skóre otočit nebo aspoň srovnat.

56:40
    No, dožaduje... vše proběhlo v naoko přátelské diskuzi. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:40
    Rohlík zůstává ležet v prostoru střídaček, kde došlo ke kontaktu s členem kádru Hradce. Nicméně hráč Dynama se zvedá, bude v pořádku. Rozhodčí něco vysvětlují kapitánu hostí, který se zřejmě dožaduje trestu pro Mountfield.

56:05
    David Malík se pokoušel protlačit puk kolem levé tyče pardubického gólmana, jenže byl dobře bráněn hostujícími beky.

55:48
    Což se mu po vhazování znovu daří.

55:08
    V této disciplíně tedy jasně vítězí Pardubičtí. O puk se bojuje u mantinelu v obranném pásmu Hradce, následně Mountfield vyhazuje až k Husárovi.

54:39
    Jenže domácí puk okamžitě vyvezli až před Husára. Začíná jít opravdu do tuhého, slyšet jsou už i obě střídačky, hořečně povzbuzující své spoluhráče na ledě.

54:22
    A když už je o strážci hradecké svatyně řeč, vhazuje se po jeho levici.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 20. Hnik (Havránek, Š. Matějček), 21. Hnik (Š. Matějček), 25. Drašnar (Lier) – 10. Zadina (Růžička, Krajnák), 23. Barkóci

Mountfield HK: Vomáčka (Bechný) – Lier, Junek, M. Matějček, Havránek, Š. Matějček, Souček, Malík, Hnik, Šeda, Drašnar, Veselý, Michálek, Chalupa, Gančarčík "C", Orság, Košař, Faltýnek. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Beran, Horyna, Nedbal "C", Kučera, Šklíba, Faltys, Benýsek, Pipek, Hoskovec, Panna, Zadina, Krajnak, Růžička, Rohlík, Hlaváček, Barkóci, Dušek, Martinec, Voženílek. Trenér: Richard Král.