Mountfield HK – HC Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Třinec – Zlín 5:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 12.11.2015, 17:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 19. kolo

Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:22:30)

V nájezdové loterii byl šťastnější domácí celek Hradce Králové. Nutno podotknout, že Hradec byl celý zápas lepším týmem, ale neproměňoval vyložené šance. Hosté z Plzně se nemají za co stydět předvedli tu dobrý výkon, který stačil pouze na bod. Hradec získal na svého dnešního soka jednobodový náskok.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.

Autorem vítězné branky je ALEŠ KRÁTOŠKA.

3. série
    2:1
    Aleš Krátoška rozhoduje dnešní zápas. Při nájezdu skoro upadl, ale nakonec procedil puk mezi betony západočeského gólmana.

3. série
    1:1
    Filip Suchý se nechal inspirovat ostatními a zkoušel také kličku do bekhendu. Veselý jeho pokus vyrazil.

2. série
    1:1
    Malík udělal chytře naznačil a pokusil se o blafák do bekhendu, leč neúspěšně.

2. série
    1:1
    Krlišův pokus mezi betony Veselého nevyšel. Hradecký gólman je sklepl včas.

1. série
    1:1
    Filip Hronek předvedl mazácký nájezd. Mezi kruhy se skoro zastavil. Míchal s pukem a naznačoval střely až z ničeho nic prostřelil Kuchaře mezi nohy.

1. série
    0:1
    Šimon Petráš naznačil střelu a posléze dal gól bekhendovým blafákem.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení branka nepadla. Nebezpečnější šance měl na začátku domácí Mountfield, ale v půlce prodloužení se začalo opravdu hodně přiostřovat, z čehož pramenilo vzájemné vyloučení. Hradec Králové dohrával prodloužení ve třech hráčích, ale Plzni se přesilovka využít nepodařila.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Mountfield HK si vyžádal oddechový čas.

64:24
    Brankář Veselý vyrazil koncem hole prudkou střelu od modré čáry.

64:01
    Plzeň si vyžádala oddechový čas.

64:01
    Hradec špatně střídal a minutu před koncem odpyká Kryštof Hroudný (MHK) trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

62:40
    Martin Beneš si vybruslil z levé strany před gólmana a snažil se zasunout puk za pravou tyčku, ale Veselý byl připraven

Nikola Matějčková

Branky a nahrávky: 17. Drašnar (Orság, Suda), 49. Miškář (Drašnar), rozh. náj. Krátoška – 8. Vlček (Vracovský, Vavřička), 26. Kokoška (Polívka, Suchý)