Mladá Boleslav – Pardubice 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 2:3 (po pr.)
Mountfield HK
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 03.03.2016, 18:15 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím a u dalších onlajnů se těším na shledanou! (20:35:15)

Je za námi utkání pětačtyřicátého kola DHL extraligy juniorů mezi Hradcem Králové a Libercem. Po druhé dvacetiminutovce měli domácí Východočeši k dispozici jednogólový náskok, o který ale během třetí třetiny přišli a utkání dospělo do prodloužení. V něm byli nakonec úspěšnější Severočeši, kteří si zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Solenského odvážejí domů dva body.

63:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, vítězem dnešního duelu se stávají Bílí Tygři! Do prakticky samostatného úniku vyslal Král SAMUELA SOLENSKÉHO, který se vyhnul holi Veselého, jenž se snažil kotouč vypíchnout, a poté zakončil do brány, v níž za hradeckého gólmana neúspěšně zaskakoval jeden z východočeských hráčů. Asistence: Zdeněk Král.

62:49
    Hráči se vzájemně obírají o kotouč a střel na svatyně obou brankářů je k vidění pramálo.

61:41
    Miškář udělal kličku do bekhendu a zakončoval mezi betony, Hosnedl je ale stihl sklapnout včas.

61:18
    O mantinel se do útočné třetiny pokoušel dostat Hnik, u puku ale byli dřív hosté.

60:31
    Dobrou střelu Piegla vyrazil Hosnedl do rohu kluziště.

60:01

Ve třetí třetině jako jediní skórovali Tygři, čímž vyrovnali stav klání na 2:2 a o vítězi dnešního duelu tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně i samostatné nájezdy.

60:00

59:43
    Krátoška s Miškářem se ocitli v dobré příležitosti před Hosnedlovou bránou, puk ale netrefili ideálně.

58:48
    Útok Libereckých se dostal až před Veselého bránu, kde se snažil z blízkosti překonat hradeckého brankáře. Neúspěšně.

58:36
    Chalupa zkoušel své štěstí z mezikruží, hostující muž v masce ale černou pryž skryl v bezpečí své výstroje.

57:29
    Miškář pěkně vypíchl puk hostujícímu hráči, přihrávka na spoluhráče ale nebyla přesná a Hosnedl mohl zůstat v klidu.

57:11
    Veselý si pohlídal nahození z pravého kruhu, které by jinak mezi tři tyče pravděpodobně nemířilo.

56:20
    Chlum se pokoušel ze vzduchu kotouč sklepnout do brány, jeho úmysly se ale v gól neproměnily.

55:14
    Opět ztečovaný pokus mimo bránu, tentokrát ho obstaral svou střelou Bureš.
    GSA

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 5. Orság (Havránek, Hronek), 22. Orság (Hronek, Havránek) – 13. Solenský (Hrníčko), 44. Huňa (Havlas, Král), 64. Solenský (Král)

Mountfield HK: Veselý (Kouba) – Lier, Košař, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Šimůnek, Drašnar, Krátoška, M. Matouš, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.
    Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Petruželka) – Klinger, Kunst, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Babec, Hrníčko, Kalfiřt "C", Huňa, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Svoboda, Zachar, Havlas, Chlum. Trenér: Petr Haken.

Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý