HC Plzeň – Liberec 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 3:4 (po pr.) | Zlín – Olomouc 2:4 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 1:3 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (3:2, 0:1, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 21.01.2016, 17:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Loučím se s Vámi ze zasněženého Hradce Králové a někdy příště u onlajnu na počtenou. (19:53:27)

Utkání skončilo zaslouženou výhrou Kladna v prodloužení. Kladno nemělo více ze hry, ale jejich akce měli nápad a byly opravdu nebezpečné. Hradec držel kotouč na hokejkách, ale nedokázal si vytvořit vyloženou šanci a to ani v dlouhé dvojnásobné přesilovce. Utkání určitě poznamenalo i pětiminutové vyloučení hned zkraje zápasu, ve kterém padly tři góly.

62:48
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Zelingr střílel na Veselého, ten jeho pokus vyrazil, ale na dorážku od ŠTĚPÁNA BLÁHY byl už krátký. Kladno si připisuje o bod více do extraligové tabulky. Asistence: Matyáš Zelingr, Jakub Hajný.

61:24
    Miškář zachytil přihrávku Kladna ve svém obranném pásmu a ujížděl se spoluhráči tři na jednoho. Miškář přihrál Pavlíkovi a ten hledal lépe postaveného Hronka, ale ten rychlý pas nezachytil.

60:59
    Rytíři sevřeli domácí v pásmu, ale střelba byla nulová.

60:16
    Daniel Kružík se snažil sám dostat do pásma a k zakončení, ale najel mezi čtyři obránce, takže neuspěl.

60:01

Třetí třetina nám rozuzlení nepřinesla. Hradec mohl rozhodnout v dlouhé dvojnásobné přesilovce, ale paradoxně se v ní spíše trápil. Bude tedy následovat pětiminutové prodloužení, popřípadě nájezdy. Uvidíme, kdo si do tabulky připíše bod navíc.

60:00

59:56
    Icing domácích.
    58:39 Zajímavé hokejové prostředí = parádní fotografie!

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

58:39
    Oba celky se snaží rozhodnout, ale střely co teď vidíme ve FORTUNA aréně nemají gólové parametry.

57:35
    Chyba hradecké obrany! Janeček vystihl přihrávku a řítil se sám na Veselého. Jeho bekhendový blafák, ale Veselý vystihl a puk vzápětí přikryl lapačkou. Vhazování po levici hradeckého brankáře.

56:19
    Střela hradeckých Stahlovy vypadla a Malík se pokusil puk dotlačit do brány, ale byl zpacifikován hned čtyřmi hostujícími hráči.

55:03
    Východočeši neproměnili dlouhou dvojnásobnou přesilovku a Kladno se snaží zápas rozhodnout. Nutno podotknout, že Hradec jim dává dost příležitostí.

53:39

53:17
    Hosté ve čtyřech.

53:12
    Hradec začal na konci přesilovky častěji pálit a hned jsou nebezpeční. Bohužel pro domácí se puk vždy odrazí od klubka těl nebo hokejek a na bránu projde opravdu minimum.

Nikola Matějčková

Branky a nahrávky: 9. Malík (Lier, Zahradník), 13. Michálek (Zahradník, Matějček), 18. Hronek (Miškář) – 7. Křepelka (Matula, Kružík), 8. Hajný (Bunda, Miura), 28. Patyk (Křepelka, Janeček), 63. Bláha (Zelingr, Hajný)

Mountfield HK: Veselý (Vomáčka) – Hroudný, Lier, Košař, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Drašnar, Michálek, Matějček, Moník, Gančarčík, Pilař (C), Pavlík.
    Trenér: Tomáš Martinec.

Rytíři Kladno: Stahl (Ptáček) – Havelka, Malý, Bunda (C), Matula, Zajíc, Zelingr – Křepelka, Patyk, Bláha, Čermák, Borkovec, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík.
    Trenér: Petr Tatíček.

Rozhodčí: Homola – Čížek, Křivohlavý