Jihlava – Chomutov 0:5 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 8:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 2:5 (kon.) | Sparta – Olomouc 8:2 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 6:0 (kon.)
Slavia – K. Vary 8:1 (kon.)
Mountfield HK
2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 26.02.2016, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 43. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a těším se zase někdy u ledního hokeje, na počtenou. (19:21:32)

Vítkovice si z Hradce Králové odvážejí tři body a je nutné podotknout, že si dnes své vítězství zasloužily. Po celé utkání byly o něco lepším mužstvem. Je třeba vyzdvihnout výkon tria Žiak (2+2) – Malina (1+3) – Kafka (1+2), které svými akcemi zápas ve třetí třetině rozhodlo.

59:58
    Aleš Krátoška je ještě vyloučen na dvě minuty za podražení. Výsledek zápasu to však již příliš neovlivní.

59:03
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Třetí gólová akce tria Žiak – Malina – Kafka v této třetině znamená jisté tři body pro Ostravany! Žiak našel DOMINIKA KAFKU v pravém kruhu a ten střelou na přední tyč překonává Veselého – 2:5. Asistence: Lukáš Žiak, Vlastimil Malina.

58:27
    Souboj o kotouč v rohu kluziště za klecí Šimečka vyhrály Vítkovice a míří s ním k soupeřově svatyni.

57:58
    Zatím to na to nevypadá. Ostravané získali puk a kombinují s ním před Veselým.

57:13
    Lvi teď zabrali a jsou v pásmu soupeře. Určitě se pokusí zápas ještě zdramatizovat. Podaří se jim to?

56:29
    Hosté zvyšují vedení! Žiak našel přesně na ose hřiště číhajícího VLASTIMILA MALINU, který střelou nad vyrážečku překonává Veselého a nejspíš rozhoduje celé utkání – 2:4! Asistence: Lukáš Žiak, Dominik Kafka.

56:08
    Vítkovice jsou usazeny v pásmu protivníka s pukem na hokejkách.

55:33
    Matějčkovu ránu obětavým pádem zneškodnil Ďurkáč.

54:48
    Zahradník vybojoval touš, ten se mu ale následně zapletl pod brusle a tak o něj útočník Hradce přišel tak rychle, jak jej získal.

54:29
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

54:03
    Košařův pokus proletěl kolem pravé tyče branky Ostravanů.

53:32
    Tvrdá rána Šaldy od modré skončila mezi betony Šimečka, který je stihl včas sklapnout.

52:59
    Adamík zakládá akci svého týmu za vlastní klecí.

52:33
    Ostravané jsou ale i nadále v náporu. Danielčakův pokus nadělal gólmanovi Hradce menší potíže. Nakonec však Veselý schoval kotouč pod lapačku.

52:15
    Skóre se nemění. Střela mezi betony Veselého nepřekvapila.

52:15
    Ollender byl v úniku faulován a bude mít šanci skórovat z trestného střílení!

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 6. Gančarčík (Malík), 15. Hnik (Pilař) – 22. Danielčak (Kurovský, Malina), 28. Žiak (Spratek, Jáchym), 46. Žiak (Malina, Kafka), 57. Malina (Žiak, Kafka), 60. Kafka (Žiak, Malina)

Mountfield HK: Veselý (Kouba) – Hroudný, Lier, Košař, Havránek, Piegl, Šalda – Zahradník, Malík, Hnik, Drašnar, Krátoška, Matějček, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Adamík "C", Charvát, Čechman, Ďurkáč, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym. Trenér: Pavel Trnka.

Rozhodčí: Jechoutek – Beránek, Klouček