Zlín – Třinec 0:3 (kon.) | Chomutov – Č. Budějovice 4:0 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 6:3 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 4:2 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 8:4 (kon.) | Pardubice – Letňany 3:1 (kon.)
Olomouc – Poruba 6:2 (kon.) | Havířov – Opava 4:0 (kon.) | Slavia – Sparta 2:3 (kon.)
Jihlava – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 02.10.2015, 15:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne, který můžete strávit třeba u onlajn přenosů ze seniorské Tipsport extraligy. Na počtenou! (17:05:55)

A je hotovo! Domácí si postupně během zápasu vypracovali zasloužené vedení, jenže Liberec hlavně ve druhé polovině poslední periody hodně kousal. Mountfield zachránil až Štěpán Matějček, který z úniku rozhodl a stanovil skóre na konečných 4:2 pro domácí hokejisty.

59:44
    Po icingu Liberce se Žajdlík vrací do branky, kde následně odvrací nápor Martina Štohanzla po střele Hradce.

59:13
    Liberci se podařilo nahodit na Vomáčku, jenže puk mířil a teď musí hodně rychle zpátky, aby puk odebrali z hole Matějčka.

58:51
    A hosté to zkusí bez gólmana!

58:51
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je pravděpodobně rozhodnuto! ŠTĚPÁN MATĚJČEK ujel až k hranici brankové čáry, odkud puk z těžkého úhlu nahodil na Žajdlíka, kterému kotouč trestuhodně propadl do sítě. Matějček s něčím takovým ani nepočítal, začal se radovat, až když uslyšel radost diváků. Asistence: Patrik Mašín.

58:13
    Puk se opět vrátil do obranné třetina Mountfieldu, sledujeme dramatický finiš dnešního zápasu. Na vítěze bych si teď rozhodně nevsadil!

57:14
    Teď to ale přece jen vypadá, že domácí se vracejí do hry, když puk vyvezli až před Žajdlíka. To se jim v předchozích cca pěti minutách nepodařilo ani omylem.

56:47
    Obrázek hry se nadále nemění, Vomáčka musí být ustavičně připraven zasáhnout.

56:15
    Jenže Hradec je hodně laxní, prakticky vůbec nenapadá soupeře v prostoru kolem Vomáčky. To zavání inkasováním!

55:35
    Ti teď ale převzali puk a uklidňují hru. Možná, že Liberci došel "druhý" dech?

55:17
    Domácím se navíc nepovedla rozehrávka a tak se bude vhazovat po pravici Vomáčky.

54:54
    Tohle bude pro domácí hodně perných pět minut, hosté jsou v mohutném tlaku. Jestli bych teď měl zvolit jedinou postavu, v jejíž kůži bych nechtěl být, byl by to trenér Hradce Jiří Slabý.

54:16
    Až teď se domácí uklidní po vyhození puku a vhazování ve středním pásmu.

53:32
    Jenže Liberec mohutně zamkl domácí v jejich obranné třetině, skoro to vypadá, jako by Severočeši hráli přesilovou hru.

52:22
    Vomáčka v klíčové chvíli podržel svůj tým! Tečovaný pokus mířil do branky, domácí gólman ale dokázal touš špičkou betonu vypíchnout!

52:18
    Těžký zákrok betonem Vomáčky proti Nezbedově pokusu, Liberec je teď jednoznačně na koni!

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 24. Pohl (Pokorný), 35. Šalda (J. Moník, Matějček), 37. Mašín (Pažourek, Matějček), 59. Matějček (Mašín) – 28. Kunst, 51. Průžek (Had)

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Muška, Gaspar, Pohl, J. Moník, Kynčl, Šalda, Lelek – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček "C", Pažourek, M. Matouš, Jirásek, Štohanzl, F. Moník, Maršík, Pokorný, Šimůnek. Trenér: Vladimír Kostka.
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Kuhn) – Brabec, Bednář, Krejsa, Had, Kunst, Korecký "C", Habermann, Bálik – Branský, Mocek, Burda, Průžek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Verbický, Chrtek. Trenér: Jiří Kudrna.

Rozhodčí: Veselý – Novák, Potůček