Slavia – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Litoměřice 4:7 (kon.) | Benátky n/J – Havířov 1:2 (kon.)
Šumperk – Motor ČB 2:5 (kon.) | Přerov – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Prostějov – Jihlava 6:5 (kon.)

Salith Šumperk: Tomáš Drtil
    ČEZ Motor České Budějovice: David Kuchejda (19:24:36)

Je za námi 33. kolo WSM ligy. Draci ve třetí třetině dokázali snížit stav utkání na 2:3 zásluhou Marka Haase. Jenže ze snížení se dlouho neradovali. O minutu později vrátil Českým Budějovicím dvoubrankové vedení Jakub Babka. Na konečných 2:5 potom do prázdné brány upravil skóre zápasu Tomáš Nouza.

NOUZA - 2:5

59:17
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jakub Babka přihrál puk TOMÁŠI NOUZOVI, tomu už nedělalo žádný problém trefit prázdnou domácí bránu. Asistence: Jakub Babka.

59:05
    Nouza mohl zakončovat puk do prázdné brány, Holík se ale blýskl skvělým obraným zákrokem.

58:28
    Gába si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

57:46
    Šumperk vyhrál buly, Miroslav Svoboda znovu odjíždí na střídačku.

57:45
    Hra vysokou holí, hra se stěhuje do obraného pásma Šumperka. Svoboda se vrací do brány.

57:29
    Holíkovu střelu vyklepal hostující gólman ze své lapačky a puk rychle rozehrál.

57:15
    Vrdlovec posílal puk před bránu, odtud ho do bezpečí poslal jeden z hostujících hráčů.

57:00
    Zakázané uvolnění Motoru.

56:48
    Svoboda zůstává na střídačce, Šumperk to zkouší se šesti hráči v poli.

56:48
    Oddechový čas pro domácí.

56:48
    Sedlákovo nahození drží David Gába ve své lapačce.
    BABKA - 2:4

54:02
    Motor si své dvoubrankové vedení bere rychle zpět. Žálčík poslal kotouč na JAKUBABKU, ten ho následně dokázal přesně umístit k pravé tyči Svobodovy brány. Asistence: Lukáš Žálčík.
    HAAS - 2:3

53:48
    Draci právě vstřelili branku!
    Gewiese nahodil kotouč na bránu, odtud ho Gába vyrazil přímo na hůl MARKA HAASE, který následně kus černé gumy dokázal dopravit za hostujícího gólmana. Asistence: Petr Gewiese.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 14. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 54. Haas (Gewiese) – 4. Chovan (Suchánek), 11. Kuchejda (Straka, Nouza), 18. Babka (Žálčík, Švihálek), 55. Babka (Žálčík), 60. Nouza (Babka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Zelenka) – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Bažant, Drtil, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Hroch, Šebek, Jurík
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš

Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley