SK Karviná – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Řisuty – Písek 1:4 (kon.) | Nymburk – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Technika Brno 1:3 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:9 (kon.) | Břeclav – Opava 4:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 3:5 (kon.) | Kolín – Trutnov 4:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 4:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 8:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klášterec nO 6:3 (kon.)
Děčín – Žďár n/S 3:2 (po pr.) | Tábor – Kobra 4:1 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Lvi Fosfa Břeclav
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
HK Opava
Sobota 26.09.2015, 17:00 • Ice Bors Aréna Břeclav • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

Konec zápasu. (19:09:05)

60:00
    Dnes co se týče faulů velice akttivní david Galvas ještě v poslední sekundě narazil hlavou na mantinel Medřického, inkasuje trest do konce utkání. V dnešním utkání si připíše 29 trestných minut.

59:50
    Zháňal už se napřahoval na střelu do prázdné branky, hostující hráč jej sekl a dostává dvě minuty. To je asi konec šancí Opavy.

59:30
    Oba týmy v pěti.

59:15
    Opavští si přihráli ve středním pásmu rukou. Šafránek se musí vrátit zpět.

58:57
    Oddechový čas pro hosty. Budou hrát v šesti bez brankáře, bully bude před Šurým.

58:57
    Šafránek už byl na cestě z branky, ale Svobodovo vyhození jej donutilo zaplout zpět. Napadající Flora už kotouč nezískal.

58:25
    Bully před Šafránkem.

58:15
    Vlček byl v útočném pásmu sám, trefuje vnější tyč opavské branky.

57:32
    Dallší trest dostává hostující Herman, nejspíš osobní za protesty. Hraje se čtyři na čtyři.

57:32
    Opava přitvrdila, po odpískání se pustil do Zháňala mezi střídačkami Mosler a strhl domácímu asistentovi helmu. Sudí si volá oba kapitány a uklidňuje týmy. Zháňal i Mosler dostávají za potyčku dvě minuty.

56:39
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Tak to si bude hostující gólman vyčítat. Z poloviny hřišě, navíc od střídaček, jej překvapil nahozením po ledě ADAM SVOBODA. Bez asistence.

55:15
    Směřička pokazil rozehrávku, ale nakonec společně se Šurým nedovolili Svobodovi nebezpečně vystřelit.

54:27
    Tak to netrvalo moc dlouho a začíná se odzovu. Na modré si vyměnil puk Vachutka s Miklíkem a našel skrz celé pásmo volného kapitána MARTINA ČERVENKU, který vymetl horní patra opavské branky. Asistence: Vachutka, Miklík.

53:57
    Florovi podržel viditelně dres Herman a odpyká si dvě minuty. Šance Břeclavi na srovnání.

53:01
    Směřička to vzal na sebe a projel v rychlosti celé kluziště. Červenka ještě nepřesně dorážel. Opava se osvobodila jen za cenu icingu.

51:02
    A chyby přicházejí. Selingr obral obránce Břeclavi jen metr od brankoviště, ale nestihl iuž ideálně zakončil a Šurý jej vytlačil ze střeleckého úhlu.

50:12
    Zkušenější opavský tým hraje jen to, co potřebuje, nikam se nehrne a čeká na chyby domácích.

48:35
    Kocián dostal dobrou pobídku do brejku, puk mu ale trefil na útočné modré brusli a odskočil mimo jeho dosah.

Martin Daneš

Branky a nahrávky: 29. Vaculín (Zháňal), 32. Vaculín (Kozel, Směřička), 55. Červenka (Vachutka, Miklík), 57. Svoboda – 9. Polok (Selingr, Tichý), 31. Polok (Vítek, Tuma), 37. Herman (Wolf)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Bača) – Miklík (A), Zítka, Směřička, Dittrich, Svoboda A., Novák, Vlček – Červenka (C), Průdek, Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Medřický, Buhaj, Kozel, Vaculín, Lašák
    HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Rohovský, Galvas, Černý T., Tichý, Tůma, Slavík, Mosler – Selingr, Vítek (C), Baďura, Polok, Wolf, Kocián, Svoboda L., Herman, Hon, Klapetek

Rozhodčí: Obadal – Maťašovský, Čuňočka