Finsko – Rusko 2:1 (kon.) | Švédsko – Česko 6:2 (kon.)
Švédsko
6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Česko
Čtvrtek 05.11.2015, 19:15 • Fjällräven Center, Örnsköldsvik • Euro Hockey Tour

Pro dnešek máme dobojováno. Věřme, že kluci si z dnešního utkání ponesou poučení do Helsinek, odkud vám budeme přenášet další přenosy a mě pro tuto dobu nezbývá než vám popřát hezký zbytek večera. (21:51:22)

Česká reprezentace dnes udělala v utkání spoustu chyb, které Švédové bez milosti potrestali. Všechno to začalo dvěma rychlými vyloučeními, které využili Fransson s Ericssonem. Ve druhé třetině Češi zabrali, ale opět přišly dvě velké hrubky, po kterých se radoval Lundvist s Rosénem. Ve třetí třetině se dokázal prosadit Gulaš, jenže vzápětí přišla opět nepřesná přihrávka a puk v naši brance. Tři minuty před koncem snižoval na 2:5 Hruška. Jenže domácí minutu před koncem dokázali rozebrat českou obranu a Lundqvist upravil skóre na 6:2.

59:25
    Českému výběru se daří držet puk daleko od své branky.

58:58
    Michal Kempný (CZE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
    Joel LUNDQVIST - 6:2

58:43
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédský tým teď rozjel velmi rychlý kolotoč. Fransson na modré napřáhl a JOEL LUNDQVIST svou tečí dostal puk až do branky. Asistence: Staffan Kronwall, Johan Fransson.

58:00
    Běží poslední dvě minuty řádné hrací doby.

57:42
    Další neúspěšný pokus domácích o usazení před českou branku.

57:19
    Naštěstí se neroztočil moc rychle a Kubalík vyhazuje puk na druhou stranu hřiště.

56:59
    Švédská pětice se usadila v útočném pásmu a rozjíždí další kolotoč.

56:25
    Trončinský je vyloučen na dvě minuty za podražení.

56:11 Jan HRUŠKA - 5:2

56:11
    Česko právě vstřelilo branku!
    Druhá branka českého týmu v zápase! Původně třináctý útočník JAN HRUŠKA využil nedorozumění švédských hráčů a samostatnou akci proměnil v branku. Bez asistence.

54:29
    Češi zavezli puk na polovinu soupeře, ale opět nedokázali něco vymyslet.

54:01
    Český tým opět odpadl a domácí mají další šanci.
    53:29 Marcus SÖRENSEN - 5:1

Jiří Kosejk

Branky a nahrávky: 4. Fransson (Rosén, Gynge), 5. Ericsson (Omark, Danielsson), 33. Lundqvist (Axelsson, Johansson), 38. Rosén (Gynge, Ullström), 54. Sörensen (Ericsson), 59. Lundqvist (Kronwall, Fransson) – 51. Gulaš (Buchtele), 57. Hruška

Švédsko: Fasth (Karlsson) – Kronwall "C", Hersley, Junland, Rahimi, Nygren, Gustafsson, Fransson, Anhelöv – Danielsson, Engqvist, Omark – Gynge, Rosén, Ullström – Johansson, Lundqvist "A", Axelsson – Rödin, Ericsson "A", Sörensen – Lundberg
    Česko: Jakub Kovář (Furch) – Kempný, Kundrátek, Kolář "A", Trončinský, Voráček, Krejčík, Šimek, Jeřábek – Kvapil, Sobotka "C", Olesz – Birner, Jan Kovář "A", Řepík – Buchtele, Horák, Gulaš – Kubalík, Filippi, Radil – Hruška

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Johannes Käck, Emil Yletyinen