Havířov – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 7:6 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:7 (kon.) | Poruba – Kladno 1:8 (kon.)
Opava – Č. Budějovice 2:7 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Mountfield HK
6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 19.02.2016, 15:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

Já se s Vámi pro dnešek loučím a těším se zase někdy u ledního hokeje, na počtenou. (17:38:45)

Hradec vítězí v dnešním vyhecovaném zápase, který na konci hosté z Vítkovic příliš psychicky nezvládli a kluziště chvílemi připomínalo spíš boxerský ring. Nutno podotknout, že vítězství je to zasloužené, jelikož Lvi byli po celou dobu utkání lepším mužstvem. Dvěma brankami se na demolici soupeře podílel kapitán týmu Dominik Matouš, který si určitě zaslouží za svůj dnešní výkon pochvalu. Jozef Baláž na druhé straně hrál také velice dobré střetnutí, ale pouze do doby, než předvedl svůj zákeřný faul, po kterém byl vyloučen do konce klání. Doufejme, že příští souboj těchto týmů bude mít klidnější průběh.

59:58
    Hradec právě vstřelil branku!
    Lvi ještě přidávají těsně před koncem zápasu šestý gól! MARTIN HEJNA se šikovně prokličkoval až před brankáře Ostravy, kterého dokázal překonat povedeným blafákem. Asistence: Štěpán Matějček, Denis Martinec.

59:25
    Agresivitě na ledě bohužel není konec a také v hledišti to začíná pěkně vřít. Další vyloučení odsedí za Mountfield Pohl – dvě minuty za hrubost a Fanderlik – dvě minuty za vysokou hůl. Za Ostravany putují na trestnou lavici Kučera – dvě minuty za podražení a Ficek – dvě minuty za hrubost.

58:09
    Oceněnými jsou za Hradec Mašín 2+2 za hrubost, Štohanzl 2+2 za hrubost, Gaspar 2+2 za hrubost. Za Vítkovice Baláž 2+2 za hrubost + 5 + osobní trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, Veřmiřovský 2+2 za hrubost, Šala 2+2 za hrubost. Hradec hraje přesilovku pět na čtyři.

58:09
    Na ledě se teď rozpoutala hromadná rvačka a budeme svědky dalších cest na trestnou lavici.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Rychle využitá početní výhoda. JAROSLAV DVOŘÁK našel puk, který Daňa po střele Matějčka jen vyrazil a hradecký útočník jej dopravil do sítě. Asistence: Štěpán Matějček, Mikuláš Pohl.

57:06
    Martincovu tvrdou ránu schytal Maršík do nohy.

56:41
    Vyloučen je Kosina za napadení. Další šance Mountfieldu na zvýšení rozdílu ve skóre.

56:31
    O puk se teď bojuje v rohu za brankou Daňa.

56:09
    Další ofsajd nám předvedli hosté. Hra se teď hodně kouskuje.

55:39
    Postavení mimo hru v podání Ostravanů.

55:25
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

54:37
    Vypadá to, že je rozhodnuto! DOMINIK MATOUŠ si obhodil obránce, dostal se do úniku a střelou mezi betony překonal Daňa! Kapitán Lvů si tak připisuje druhou branku zápasu. Asistence: Mikuláš Pohl, Martin Hejna.

54:08
    Pěkná klička do forhendu v podání útočníka Vítkovic. Kouba se však blýskl perfektním zákrokem betonem.

54:08
    Také Ostravané mají k dispozici nájezd! Faulovaný byl Baláž a nyní má možnost zdramatizovat zápas!

53:43
    Lvi jsou i nadále aktivnějším týmem a Vítkovice se nemohou osvobodit. Hru přerušuje až zákrok brankáře Daňa.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 24. Gaspar (Štohanzl), 37. D. Matouš (F. Moník, Gaspar), 42. Maršík (Dvořák), 55. D. Matouš (Pohl, Hejna), 58. Dvořák (Matějček, Pohl), 60. Hejna (Matějček, Martinec) – 36. Baláž (Toman, Tauwinkl)

Mountfield HK: Kouba (Vomáčka) – Muška, Brádler, Gaspar, Pohl, Martinec, Fanderlik – D. Matouš "C", Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Pokorný, Šimůnek, Hejna, Maršík.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Toman.

Rozhodčí: Kratochvíl – Novák, Holeček