Olomouc – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:6 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Zlín – Plzeň 6:4 (kon.) | Chomutov – Sparta 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (2:1 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
4:5 (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:1
HC ZUBR Přerov
Úterý 01.03.2016, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421) • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

STATISTIKY UTKÁNÍ:

Střely na branku: 57 – 35 (20:12, 17:8, 17:8, 3:7)
    Vyloučení: 12 – 20, navíc Marek – Ferenc a Hořava 10 min. OT.
    Využití: 4 – 3 (20:45:14)

Druhé čtvrtfinálové klání v českobudějovické Budvar aréně končí hodně překvapivým výsledkem. Po včerejším jednoznačném zápase se čekalo vítězství Motoru i dnes, čemuž také nasvědčovala úvodní dvacetiminutovka. Nakonec však přichází vystřízlivění. Jihočeši byli sice celé utkání aktivnější a měli mnohem více střel, nedokázali však proměnit velké šance. Přerov dnes vytěžil z minima maximum, když proměnil snad všechny větší příležitosti a vyškolil tak Motor z produktivity. České Budějovice by mohla dnešní porážka mrzet.

Série se bude za stavu 1:1 stěhovat do Přerova, kde se bude hrát v pátek a v sobotu. Jisté tedy je, že se v Budvar aréně bude hrát pátý zápas, který je na programu v pondělí 7. března. Do té doby se s vámi loučím a přeji hezký večer.

64:54
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté střílí rozhodující branku v polovině prodloužení a dnešní vítězství doslova vydřeli. Ondřej Bláha sice vynikajícím způsobem vychytal na konci základní hrací doby VLASTIMILA DOSTÁLKA, nyní si ale vybral slabší chvilku. Přerovský střelec vypálil z vrcholu pravého kruhu a gólmanovi Motoru puk prošel mezi nohama do branky. Dostálek tak završil hattrick! Asistence: Jakub Grof a Milan Procházka.

64:35
    Tomáš Nouza projel do útočné třetiny a jeho rána mířila těsně vedle tyče.

64:05
    Petr Kolmann poslal dloubnutou přihrávku na rozjetého Lukáše Žálčíka, který pálil z úhlu, a na gólmana hostů nevyzrál.

62:39
    Ondřej Bláha hodně podržel Motor, když vychytal Radomíra Pálu, který si sjel od modré čáry blíže brance, a vyslal tvrdou ránu.

62:13
    Další tvrdý rána z dálky, tentokrát v podání Petr Kolmanna.

61:53
    Jihočechům se teď moc nedařilo, a tak Lukáš Žálčík vypálil příklepem od modré čáry. Puk ukryl do chráničů Klimeš.

61:03
    Přerovští se dostávali do šance, ale utekl jim puk a Bláha si pro něj vyjel.

60:43
    Tomáš Nouza míří z pravého kruhu těsně vedle tyče Klimešovy svatyně.

60:01

Prodloužení bude trvat 10 minut, poté budou případně rozhodovat samostatné nájezdy.

Vyloučení: 12:20, navíc Marek – Ferenc a Hořava 10 min. OT.

Tříminutová pauza začíná. Jihočeši sice ve třetí třetině vývoj skóre otočili, ale tři minuty před koncem ztratili zápas. Zatím bylo v utkání uděleno 94 trestných minut!

60:00

59:46
    Puk je v útočné třetině Zubrů, ale puk je v rohu hřiště a nikdo ho nemá pod kontrolou.

59:32
    Domácí se ale s pukem dostali za půlku hřiště, a poté se nepřesnou přihrávkou vystavili do zakázaného uvolnění.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 7. Rob (Květoň, Mucha), 8. Květoň (Zíb, Mucha), 42. Žálčík (Kolmann, Nouza), 46. Nouza (Vráblík, Suchánek) – 15. Dostálek, 21. Grof (Chmelíř), 39. Dostálek (Chmelíř, Grof), 57. Kovařík (Popelka, Ferenc), 65. Dostálek (Grof, Procházka)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Bohunický, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Vágner, Ferenc, Běhal, Šnajnar – Procházka, Sýkora, Dostálek – Sikora, Král, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Stoklasa, Blinka

Rozhodčí: Wagner, Schmejkal – Podrazil, Bosák

Diváci: 6 227