Buffalo – Ottawa 3:1 (kon.) | Washington – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 0:4 (kon.)
Calgary – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Boston 4:0 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:2 (2:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Stav série: 1:3
HC Dukla Jihlava
Sobota 19.03.2016, 17:00 • ZS Ústí nad Labem, kapacita: 6 500 míst • Play-off Chance ligy • Semifinále

Nejlepší hráči zápasu:

Jakub Škarek (Jihlava) – Martin Volke (Slovan Ústí). (19:24:02)

Ve třetí třetině Jihlava přidala jednu branku, trefil se v 45. minutě obránce Miha Štěbih. Životní výkon pak podal gólman Dukly Škarek, který dnes chytal možné i nemožné včetně trestného střílení. Jihlava tak vítězí v Ústí 3:0 a v semifinálové sérii vede 3:1 na zápasy.

59:14
    Křivohlávek pěkně zavezl puk a předal jej Chalupovi. Jeho střela ale byla zablokována.

58:00
    Ústí je na puku, ale do velkých šancí se už nedostává.

56:53
    Merta ale trestné střílení neproměnil, trefil jen betony Škarka.

56:53
    Jan Kolář (JIH) zahákoval při brejku Mertu a sudí nařizují trestné střílení proti Jihlavě!

56:44
    Volke kryl střelu zleva, bude se vhazovat.

54:50
    Diviš našel před brankou Melenovského, který ale zblízka netrefil branku.

53:50
    Už to ale vypadá, že k žádnému obratu ve skóre nedojde a utkání se vesměs dohrává.

53:09
    Jihlava hraje v plném počtu a má tedy přesilovku.

52:53
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tůma – 2 min., podražení).

52:38
    Škarek vyrazil bombu od modré před Tůmu, který dorážel, ale jihlavský gólman zase vytyčil svůj beton. To není možné.

51:47
    Ústí zkouší přesilovkovou akci. Jihlava se brání.

51:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Dobrovolný – 2 min., hákování).

51:04
    Jiří Dobrovolný (JIH) nevybíravě fauloval Tenkráta, který si to chtěl s ním ještě vyřídit. Ale k šarvátce nedošlo. Ale vypadá to, že ke druhé bitce není daleko.

50:33
    Dnešní utkání sleduje 4 657 diváků.

50:00
    Hra po solidní bitce pokračuje s pěti hráči na obou stranách.

49:43
    Melka (UNL) za rvačku dostal 2+2+10 minut. Stejný trest inkasoval i Bilčík (JIH), tedy 2+2+10 minut.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 26. Jergl (Důras, Dobrovolný), 35. Skořepa (Důras, Jergl), 45. Štěbih (Kolář, Diviš)

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Pohl, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Chalupa – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, Kuchler – Čurda, D. Merta, Gengel – Křivohlávek, Navarra, Macek. Trenéři: Miroslav Mach a Tomáš Mareš.
    HC Dukla Jihlava: Škarek (Honzík) – Dobrovolný, Kaláb, Šafář, Štebih, Grebenyuk, Parýzek, Bilčík – Jergl, J. Skořepa, Důras – Harkabus, Diviš, O. Beránek – F. Seman, Melenovský, Jan Kolář – Mrňa, Anděl, Březina. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman, Viktor Ujčík.

Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák – Rozlílek, Kokrment.

Diváci: 4 657