Pittsburgh – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Carolina 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Detroit 4:3 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:4 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:2 (po pr.)
Dallas – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Boston 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Stav série: 1:0
Piráti Chomutov
Středa 16.03.2016, 18:00 • Home Credit Arena • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Tímto se s vámi loučím a těším se s vámi na viděnou u dalších onlajnů! Již zítra pokračuje série druhým utkáním v liberecké Home Credit Areně. (20:35:56)

Nejlepší hráči utkání:
    Michal Birner (LIB) a Robert Kristan (CHM)

A je dobojováno, Bílí Tygři vítězí v úvodním čtvrtfinále této série 4:1. Pokud bych měl zápas charakterizovat, po dvě třetiny se Bílí Tygři spíše dostávali do hry a Chomutov byl chvílemi aktivnější. Ve třetí třetině už to však byl Liberec, jaký znají fanoušci ze základní části, a za svou aktivitu byl odměněn třemi brankami. Tím si domácí zajistili vedení v sérii.

59:48
    Bude se vhazovat ve středním pásmu. Utkání se už pouze dohrává.

59:20
    Stránského střelu vyrazil Kristan do bezpečí.

58:55
    Valský přihrával naslepo a žádného spoluhráče nenašel.

58:35
    Také po Mojžíšově střele Kristan zasahuje a přerušuje hru.

58:31
    Kristan přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

58:04
    Zakázané uvolnění Chomutova.

57:50
    Liberečtí jsou i nadále aktivnějším týmem, zato Chomutovští vypadají smířeně s porážkou.
    57:02 Michal ŘEPÍK - 4:1

57:02
    Liberec právě vstřelil branku!
    A porada s trenérem brankářů evidentně zabrala! MICHAL ŘEPÍK parádním zakončením nedal Strmeňovi šanci zasáhnout! Podle očekávání se do branky vrací Robert Kristan.

57:02
    Liberečtí si ještě před trestným střílením vyžádali oddechový čas, během nějž se Řepík radí s trenérem brankářů Martinem Láskou, jak na brankáře vyzrát.

57:02
    Michal Řepík byl v samostatném úniku faulován a sudí nařídil trestné střílení! Na to jde do branky Jan Strmeň!

56:15
    Bakošova střela byla sražena až do ochranné sítě, následuje buly v chomutovském obranném pásmu.

55:41
    Liberec má velký tlak, Vlach nyní pálil do tyče! Kristan se za pukem pouze ohlédl.

55:28
    Jelínek dostal přihrávku na brankoviště a okamžitě pálil, Kristan kryje.

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Bakoš, Radivojevič), 47. Birner (Vampola, Krenželok), 53. Řepík (Birner, Vampola), 58. Řepík (TS) – 36. Vondrka (Červenka, Růžička)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Řepík, Bulíř, Birner – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach – Ordoš.
    Piráti Chomutov: Kristan (na TS v 58. minutě Strmeň) – Valach, Skinner, Peretiagin, Tejnor, Šidlík, Dlapa, Trefný – Červenka, Růžička, Vondrka (C) – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Tomica – Račuk, Kaše, Sklenář.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel