Frýdek-M. – Vsetín 2:1 (kon.)
HC Frýdek-Místek
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 3:2
VHK ROBE Vsetín
Sobota 26.03.2016, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek (kapacita: 2 456 míst) • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Finále

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno a budu se loučit. Děkuji za pozornost a doufám, že jste si přenos z pátého finále užili. Přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště se těším, na počtenou! (19:22:48)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Je definitivní konec a domácí mohou slavit. Vsetínští fanoušci berou prohru sportovně a děkují svým hráčům za odehranou sezonu.

Tak pozor, ještě není konec. Vsetín uhádal s rozhodčími dvě sekundy po zakázaném uvolnění Frýdku-Místku. Vhazuje se tedy před Danečkem.

Utkání je u konce, Frýdek-Místek slaví vítězství ve východní části druhé ligy, zatímco někteří vsetínští hráči ještě živelně debatují s rozhodčími. Ve třetí části sice Vsetín zásluhou Finsterleho snížil, ale na závěrečný tlak se kvůli zbytečným vyloučením vůbec nedostalo. Polárka je na nohou a oslavuje postup do kvalifikace.

59:49
    Vsetín v plném počtu vydržel jen deset sekund a závěr utkání psychicky nezvládá. Michal Nedbálek (VSE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost proti Chmielewskému.

59:25
    Rysům se podařilo vyhodit až do útočné třetiny. Chmielewski ale přes Tesaříka nepřihrál na volného spoluhráče.

59:06
    Po zakázaném uvolnění Frýdku-Místku si Vsetín vyžádal oddechový čas. Nejspíš to zkusí bez gólmana, a tím pádem v pěti proti pěti.

58:56
    Hruška si dělal cestu přes Foltýna, ale neuspěl. Do souboje přijel Dresler a kotouč získal pro své spoluhráče.

58:24
    Frýdek-Místek drží hru v útočné třetině, kde ji potřebuje. Foltýnovu ránu tečoval těsně před Hromadou vedle Chmielewski.

57:39
    Ondřej Slováček (VSE) se vrátil na ledovou plochu a za pár sekund znovu fauloval, čímž možná definitivně pohřbil naděje Vsetína. Slováček si odsedí dvě minuty za krosček.

57:27
    Polák nahodil zpoza červené čáry a zcela logicky se píská zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Danečka.

57:10
    Hromada chytá skvěle a potvrdil to také proti střele Chmielewského od modré čáry. Udržel těžký puk a dál drží také naději Vsetína na výhru.

56:57
    Chmielewski udělal několik kudrlinek, zavezl puk do útočného pásma a předal Ciencialovi. Hraje se u hrazení.

56:28
    Vsetínu se povedlo vyhodit a Rysi se snaží o návrat zpět. Ciencialu ale zastavilo postavení mimo hru.

55:54
    Frýdek-Místek hraje přesilovou hru a je v útočné třetině. Polák nabil na modré čáře Káňovi, jehož ránu vykopl Hromada betonem.

55:23
    Vsetín se připravuje o možný tlak zbytečnými fauly, a to po celý zápas. Ondřej Slováček (VSE) srazil ostrým zákrokem k ledu Christova a odsedí si dvě minuty za podražení. Následná potyčka už další tresty nepřinesla.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 14. Klimša (Piecha, Luka), 33. Klimša (Piecha, Franek) – 49. Finsterle (Kajaba)

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk (C), Fišera, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Klimša (A), Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka (A), Jaroš, Christov. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.
    VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vrba, Ambruz (A), Ostrčil, Žák, Hryciow, Řezáč, Nedbálek – Vaněk (C), Hruška, Vávra, Zúbek, Kolařík (A), Slováček, Kajaba, Finsterle, Hrazdira, Dvořák, Vítek, Daněk. Trenér: Luboš Jenáček.

Rozhodčí: Jan Schmejkal, René Trombík – Lukáš Barteček, Karel Lukš

Diváci: 2 456 (vyprodáno)