Washington – Columbus 4:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Arizona – Calgary 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 29.03.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Baráž o extraligu • 1. kolo

První zápas Energie a Dukly v baráži o extraligu končí vysokou výhrou domácího celku. Karlovy Vary tak započaly cestu za udržením extraligy ziskem tří bodů. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování. (20:25:48)

59:41
    Jakub Svoboda, jenž odseděl trest za Bičánka, se hned po návratu dostal do úniku, Škarka ale nepřekonal.

59:11
    Tomáš Rohan (KVA) dostává dvě minuty za hákování, domácí jdou tedy do tří, šance pro Duklu to ještě je.

57:31
    Po brance se na hřišti strhla bitka, ve které byl velmi aktivní Radim Bičánek (KVA), který obdržel 2+2 minuty za hrubost a osobní desetiminutý trest. Marek Prokš (JIH) pak dostává dvě minuty za sekání.
    57:31 Pavel MRŇA - 6:3

57:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla v závěru zápasu přidává ještě třetí branku! PAVEL MRŇA si sjel mezi kruhy, dostal přesný pas, zbavil se obránce a svižnou střelou se trefil přesně k tyči. Asistence: Lukáš Anděl a Alexandr Grebeňuk.

56:55
    Domácí se dostali do další akce, když se mezi obránci protahoval Vachovec, ten ale branku netrefil, těsně ji minul.
    55:41 Tomáš DVOŘÁK - 6:2

55:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nyní už ale Škarek neodolal a inkasuje po šesté! Krásná akce byl zakončení přihrávkou mezi kruhy, kam si sjel TOMÁŠ DVOŘÁK, jenž se trefil přesně k tyči. Pro karlovarském obránce se jedná o první branku v dresu Energie! Asistence: Petr Koblasa a Vojtěch Tomeček

55:12
    Škarek se musí cítit jako ve válce, opět je totiž pod plnou palbou, všechny puky ale zdárně vyráží.

Dnešní utkání sleduje 3047 diváků.

54:26
    Akce domácí ale pokračovala a skončila až tvrdou střelou kapitána Bičánka, který se do puku opřel a trefil břevno, to bylo pořádné cinknutí!

54:18
    Bartek si vyměnil kotouč s Kůsem, druhému jmenované se ale již nepodařilo před brankou tečovat kotouč.

53:43
    Březina se snažil protáhnou do útočného pásma, na modré ho ale o kotouč připravil jeden z obránců, domácí následně ale jen vyhazují do bezpečí.

53:08
    Skončila poslední komerční přestávka, po ní se kupředu dostali hosté, Závorka ale předvedl jistý zákrok a nedovolil Jihlavě kontaktní branku.

52:47
    Dlouho se hraje bez přerušení, hra se přelévá od jedné brány ke druhé, avšak ani jednomu celku se nedaří.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Rachůnek, Kůs), 3. Skuhravý (J. Tomeček), 9. Bartek (Skuhravý, Vachovec), 42. Haščák (T. Rohan, Huna), 43. Svoboda (Sičák, Rachůnek), 56. Dvořák (Koblasa, V. Tomeček) – 10. Kolář, 40. Kolář (Diviš), 58. Mrňa (Anděl, Grebeňuk)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák "A", Bičánek "C", J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Weinhold – Vachovec "A", Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Vrána, V. Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek
    HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Dobrovolný "C", Kaláb "A", Štebih, Bilčík, Parýzek, Grebeňuk, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras "A" – Anděl, Seman, Březina – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Jícha, Prokš. Trenér: Petr Vlk

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek