Třinec – Táborsko 2:0 (kon.) | Sokolov – Pardubice 0:1 (kon.) | Vítkovice – Žižkov 1:0 (kon.)
Frýdek-Místek – Ostrava 2:1 (kon.)
MFK Vítkovice
1:0 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 11.03.2017, 14:30 • Městský stadion Vítkovice, Ostrava - Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 18. kolo

Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost. (16:56:06)

Co tento výsledek udělal s tabulkou? Žižkov zůstává na sedmém místě, ale může být přeskočen Varnsdrofem, pokud ten svůj nedělní zápas vyhraje. Vítkovice se posunuly zpět na 15. místo před Prostějov, který má také nedělní utkání k dobru, ale na pozice znamenající záchranu ztrácí stále 7 bodů.

Žluté karty: 2-4

Také druhý poločas byl vyrovnaný. Na kopačky hráčů se čím dál více vkrádala nervozita, takže přibylo nepřesností a faulů a ubylo šancí. Gólovou měl každý tým jednu, krátce po sobě nejprve Haškovu ránu z 25 metrů pod břevno vytáhl Květon, vzápětí na druhé Texl v úniku příliš podebral míč. Již se zdálo, že v závěru výrazně rozkouskovaný zápas dospěje ke spravedlivé remíze, až v 89. minutě Fiala naběhl na centr Vaňka z trestného kopu a rozhodl o nejtěsnějším vítězství Vítkovic, které tak ukončují půst a po 13 utkáních bez výhry berou 3 body!

90+1

90+1
    Žižkov se během oné minuty k ničemu nedostal a domácí vítězí!

90
    Nastavuje se 1 minuta.

90
    Cverna dostává žlutou kartu za pozdní návrat na vlastní polovinu před rozehráním.

89
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Následný trestný kop rozehrál Vaněk a poslal nádherný míč do chumlu naběhnutých hráčů, kde ho dokázal zasáhnout MATĚJ FIALA a posílá domácí minutu před koncem do vedení!

88
    Podrazký přehnal důraz v osobním souboji a dostává žlutou kartu.

88
    Hosté získali trestný kop ve středu pole, ale zahráíli ho tak, že domácí vhazují.

87
    Vaněk posílal míč na zadní tyč, kde sice spadl na hlavu Geberta, ale ten byl zády k brance a vůbec nemohl zamířit.

86
    Trestný kop Vítkovic od pravé lajny 17 metrů od brankové čáry.

85
    Gebert si všiml nabíhajícího Ondráčka a posílal mu oblouček do běhu, ale příliš daleko před něj a Hrubeš měl k míči blíže.

84
    Před zraky 490 nepříliš spokojených diváků utekl Vítkovicím míč za brankovou čáru.