HC Plzeň – Kladno 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:5 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 0:8 (kon.)
Liberec – Sparta 9:2 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Mountfield HK
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 03.09.2016, 16:30 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u ledního hokeje se těším zase brzy, na počtenou. (18:47:27)

Máme za sebou atraktivní duel v podání juniorů Hradce Králové a Mladé Boleslavi. Lvi v něm byli aktivnějším mužstvem, ale Bruslaři více než důstojným soupeřem. O osudu zápasu musela, po bezbrankové úvodní části a druhé třetině, v níž se Mountfield dostal do jednobrankového vedení, rozhodnout poslední třetina, v jejímž závěru se hosté nedokázali prosadit a trestnou lavici navštěvovali víc, než by bylo zdrávo. Pochvalu za dnešní výkon si zaslouží oba brankáři, Daniel Bechný za čisté konto, Michal Krofta za mnoho kvalitních zákroků, kterými dlouho držel svůj tým ve hře. Zápas rozhodl mimo jiné také dvougólový střelec, Aleš Dufek. Díky tomu si Východočeši připisují do tabulky první vítězství a body!

59:55
    Bednaříkova poslední rána zápasu byla zblokována a tribuny již slaví vítězství!

59:29
    Řepík je vyloučen za sekání a Bruslaři tak ještě dostávají šanci na čestný zásah.

59:06
    Bechný málem přišel o nulu, když mu lehčí střela do protipohybu nadělala značné problémy, nakonec ji však zvládl betonem vykopnout.

58:49
    Zakázané uvolnění svěřenců Aleše Krátošky.

58:26
    Hradec právě vstřelil branku!
    Pokračující přesilovku Mountfield využívá, tentokrát se prosadil ALEŠ DUFEK, jemuž přesnou přihrávku adresoval Dominik Matouš – 4:0! Asistence: Dominik Matouš.

58:05
    Havránek tvrdě pálil a Krofta fantasticky vyrazil gumu nad!

57:50
    Tvrdé rány Radima Šaldy od modré se dnes bohužel neujímají, ta poslední končí v ochranné síti.

57:02
    Mountfield nabídnutou výhodou nepohrdá a trestá nečistou hru protivníka. Po pěkné kombinaci se střelou prosadil DOMINIK MATOUŠ a utkání je rozhodnuto! Asistence: Patrik Hidveghy, Nicolas Bureš.

56:39
    Na trestné lavici začíná být hráčům Boleslavi těsno. Veselý inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

56:35
    Havránkovu ránu zblokovala obrana hostů.

56:14
    S důrazem to však přehnali a jdou do tří! Kuncek dostává dvě minuty za podražení Hradec má minutu a třiatřicet vteřin výhodu hry v pěti proti třem.

55:58
    Boleslav rychle vyhazuje puk přes všechny čáry a čtyři hráči jdou aktivně napadat.

55:47
    Napětí stoupá a na ledě se přiostřuje, mluvou i zákroky. Bednařík dostává dvě minuty za sekání.

55:18
    Hradečtí teď nejsou schopni déle kotouč podržet, Bruslaři aktivně napadají jejich rozehrávku a rychle získávají puky.

55:02
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

54:36
    Lvi dokázali přerušit útočné snažení protivníka, kterému nezbývá než začít další snažení od vlastní svatyně.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 40. Dufek (Malík, Gaspar), 46. Zahradník, 58. Matouš (Hidveghy, Bureš), 59. Dufek (Matouš)

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Hroudný, Kynčl, Havránek "C", Gaspar, Šalda, Lier, Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Maštera, Dvořák, Moník, Hofman, Řepík, Hidveghy, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška.
    BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Linhart, Mattis, Mašek "C", Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Kerda, Bednařík, Jindra. Trenér: Jan Křivohlávek.

Rozhodčí: Veselý, Úlehla – Blümmel, Klouda.