Zlín – Jihlava 4:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:6 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 2:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 0:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
HC Kometa Brno
Pátek 16.09.2016, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:41:00)

Kometa předvedla ve třetí třetině výborný výkon a Kohouty téměř k ničemu nepustila. Jihomoravané se navíc trefili za záda Sonnka třikrát během pěti minut. Zaslouženě si tak zpět do Brna odváží tři body.

59:28
    Hroudný z levé strany obkroužil branku a našel nad kruhem připraveného Nováka, ten ale trefil jen Sonnkovu vyrážečku.

59:03
    Poslední minuta se dohrává kolem branky Komety.

58:37
    Kohouti se znovu usadili v útočném pásmu, obrana Komety teď ale odvádí výbornou práci, a tak Dostál zasahovat nemusí.

58:19
    Furchovu střelu z mezikruží vykopl Hudeček bruslí.

57:58
    Oba týmy jsou kompletní a oba potrestaní hráči také spěchají střídat.

57:40
    Gajarský to zkusil z pravého kruhu, Sonnek byl ale na jeho pokus dobře připraven a rychle sklapl betony k sobě.

56:50
    Jeklič nabral rychlost a prokličkoval až do útočného pásma, přes hůl vracejícího se hráče už ale z pravého kruhu nemohl zakončit.

56:36
    Hra ve čtyřech víc vyhovuje hostům, kteří kombinují v útočném pásmu.

55:57
    Za strkanici před brankou hostů jsou současně dvěma minutami za hrubost potrestáni Jan Beier (OLO) a David Sedláček (KOM).

55:10
    Kohouti se snaží odpovědět na inkasované branky a drží se v útočném pásmu, střely ale míří kamkoliv, jen ne za Dostálova záda.

54:10
    Jelínek prokličkoval přes půl hřiště, za útočnou modrou čárou ale narazil na dobře bránící Kometu.

53:10
    Kohouti bojují o puk v pravém rohu kluziště, hostující hráči už jsou ale před vlastní brankou dobře rozestavění a hlídají si olomoucké pokusy.

52:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané se dostali ve dvou až před Sonnka a i přes to, že se Spurný s Beierem rychle vraceli, DOMINIKU KNAPOVI už v přesné střele přes posledního bránícího hráče a mezi betony zabránit nedokázali. Asistence: Daniel Hroudný, Andreas Jajcay.

51:38
    Hned po buly to zkoušel Tomaník, jeho střela ale mířila kousek vedle levé tyčky.

51:10
    Kolem levé tyčky chtěl dorážet Macuh, jeho úmysly ale Dostál dobře přečetl.

49:58
    Brno brzy vede už o dva góly. Až před Sonnka se dostal nikým nehlídán LUBOŠ HORKÝ, který prostřelil olomouckého brankáře. Asistence: Petr Kratochvíl.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Spurný (Říčka), 14. Tomaník, 27. Kuba (Tomaník, Spálovský) – 3. Kratochvíl (Mikyska), 23. Jajcay (Hroudný), 27. Kabelka (Trnka), 48. Havlát (Kabelka), 50. Horký (Kratochvíl), 53. Knap (Hroudný, Jajcay)

HC Olomouc: Sonnek (Pospíšil) – Štreit, Hudeček, Spurný, Spálovský, Beutl – Zabloudil M., Cach, Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.
    HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Knap, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay.

Rozhodčí: Zbořil – Bubela, Čelechovský