Olomouc – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 1:6 (kon.) | Litvínov – Polsko 3:1 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Bílina – Děčín 3:4 (0:1 po s.n.) | Piešťany – SHK Hodonín 1:9 (kon.)
Jindř. Hradec – Pelhřimov 1:3 (kon.) | Kolín – Nymburk 5:5 (kon.) | Písek – Briançon 3:4 (0:2 po s.n.)
Ústí n/L – Kladno 3:2 (kon.) | Technika Brno – Šumperk 2:5 (kon.) | Vsetín – Jastrzębie 5:1 (kon.)
Opava – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Zlín – Zvolen 4:3 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 2:6 (kon.)
Osvětim – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 25.08.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

Toto je dnes ode mě vše, přeji hezký večer a zase někdy napočtenou. (19:35:11)

Ačkoli bylo dnešní utkání herně vyrovnané, z výhry se mohou radovat domácí. V první třetině se střelou prosadil David Ostřížek, i přesto že herní převahu měli hosté. Ve druhé třetině Olomouc své vedení navýšila zásluhou Mataie. Mountfield dokázal utkání zdramatizovat, dvě minuty před koncem zápasu se ve vlastním oslabení prosadil Tomáš Bulík. V závěru hosté vsadili na hru bez brankáře, která se jim nevyplatila – dvě vteřiny před koncem upravil skóre na konečných 3:1 Miroslav Holec.
    Následovalo pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách, i v tom se prosadili domácí, znovu David Ostřížek, který bekhendem překonal hostujícího gólmana. Další gól nepadl a následovaly samostatné nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem Marek Laš a Kohouti tak zvítězili ve všech herních činnostech.

Dej se rozjel proti Konrádovi, zkoušel rychlou střelu do horního růžku, Konráda překonal, ale puk zastavila levá tyč.

Juraj Mikúš se pokoušel o bekhendový blafák, Kacetl úspěšnější.

Tomáš Bulík jel pomalu a dlouho rozmýšlel, nakonec pálil, ale Konrád položil beton na led.

Strapáč také střílel, neúspěšně.

Za Hradec Nedvídek střelou nad lapačku neuspěl.

Laš nic nevymýšlel a rychlou střelou mezi betony se prosazuje.

Začíná Olomouc a jako první se rozjíždí Laš.

Konec prodloužení. Budou následovat samostatné nájezdy.

Patnáct vteřin před koncem nastaveného času se prosazuje David Ostřížek! Dokázal se proháčkovat mezi dvěma Východočechy a bekhendem překonat Kacetla. Asistence: Petr Strapáč

Matai chtěl vracet Ostřížkovi před bránu, Štajnoch úmysl odhadl a přihrávku překazil.

Eberle dostal pěknou přihrávku do jízdy, zavezl puk do útočného pásma a ihned nahrával přes šířku kluziště Staňkovi, který pálil, Kacetl ukryl puk ve výstroji.

Laš si počínal nedovoleně, ale bude se pokračovat tři na tři, aby si týmy tuto herní situaci nacvičily.

Nyní ale Holec ve vlastní obranné třetině namazal Šimánkovi, který jel sám na Konráda, ten si se střelou poradil.

Galvas s Knotkem si vyměňují přihrávky a snaží se dostat do útoku.

Juraj Mikúš pálil na Kacetla a střelu zblokoval Dej nohou a s bolestivou grimasou zůstal ležet na ledě.

Mountfield ujížděl v přečíslení tři na jednoho, Červený střílel, Konrád vyrazil.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 17. Ostřížek (Vyrůbalík, Strapáč), 27. Matai (Ostřížek), 60. Holec (Knotek, Vyrůbalík) – 58. Bulík

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Galvas, Matai – Holec, Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Skladaný, T. Mikúš, J. Mikúš – Fořt, Herman, Burian
    Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Dietz, Pláněk, Plášil, Čáp, Barák, Štajnoch, Havránek – Dej, Šimánek, Jarůšek – Červený, Knotek, Bednář (C) – Nedvídek, Kukumberg, Beránek – Dvořák, Miškář, Bulík