Plzeň – Třinec 1:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:5 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 0:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 3:6 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Mountfield HK
Neděle 11.09.2016, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

Dnešní utkání je již minulostí. Kometa ve třetí třetině opět překlopila skóre na svoji stranu a do konce utkání už zvládla náskok ubránit. V poslední minutě se do prázdné brány po spolupráci dvou jmenovců trefil Vojtěch Němec a pečetil nedělní vítězství brněnského týmu. Hradec měl v závěrečné části hodně příležitostí na srovnání, ale skvělý Čiliak nepustil už žádný pokus za svá záda. Nejlepšími hráči zápasu se stávají Ondřej Kacetl a Marek Čiliak. To je pro dnešek z Brna z rozradostnělé DRFG Areny vše. Přeji příjemný zbytek večera a u dalšího onlajnu z Brna opět na počtenou! (19:25:28)

59:46
    Gulašiho střela od modré čáry těsně minula Kacetlovu bránu.
    59:15 Vojtěch NĚMEC - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:15
    Kometa právě vstřelila branku!
    Spolupráce dvou Němců a Kometa, troufnu si tvrdit, už dnešní utkání dotáhne do vítězného konce. Kacetl odjel opět na střídačku poté, co měli hráči puk na svých hokejkách, jenže ten vybojoval Ondřej Němec a předložil pěkný pas najetému VOJTĚCHU NĚMCOVI, který už měl opravdu snadný úkol. Asistence: Ondřej Němec.

58:56
    Kacetl je samozřejmě zatím zpět v bráně, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

58:56
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK!

58:56
    Přesilová hra pro Kometu a hosté to už budou mít hodně těžké. Za držení hole odchází na trestnou lavici Andris Džerinš (HKM).

58:56
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků, vyprodáno!

58:56
    Kacetl míří na střídačku, hosté v šesti!

58:05
    Před Jarůškem dobře zapracoval Čiliak, který odehrál puk a domácí jsou nyní v útočném pásmu, kde střílel Dočekal, Kacetl ne úplně jistým zákrokem podržel svůj tým.

57:45
    Domácí nyní chytře vyhazují kotouč pouze do středního pásma.

57:10
    Před Zaťovičem ukořistil puk Červený, Hradec se opět valí vpřed, směr Čiliak.

56:38
    Kováčik je zpět na ledě, ve stejném čase se pokoušel tečovat Köhler před Čiliakem, ale nepřesně.

56:00
    Stejně tak Gulaši. Hosté působí v přesilové hře lehce bezradně. Jako by raději hráli proti plnému počtu protihráčů.

55:25
    Vojta Němec rovněž vyhazuje a osvobozuje svůj tým.

55:01
    Kometa znovu vyhazuje.

54:45
    Dočekal okamžitě vyhazuje, hosté musejí začít od Kacetla.

54:38
    Těžké chvíle pro domácí. Jozef Kováčik (KOM) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 15. Trška (Čermák), 49. Haščák (Štencel, O. Němec), 60. V. Němec (O. Němec) – 39. T. Knotek (Dej, Kukumberg)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský, L. Vágner – H. Zohorna, V. Němec, Haščák – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Vincour, Hruška, Zaťovič – T. Vondráček, Čermák (C), Dočekal.
    Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Čáp, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Vydarený, Plášil, Barák, Š. Havránek – Červený, Džerinš, Bednář (C) – Šimánek, Potulny, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Köhler – Pavlík, T. Knotek, Bulík.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer