Třinec – K. Vary 7:0 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Sparta 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 0:1 (1:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Neděle 18.09.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 5. kolo

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:20:02)

Ve třetí třetině se znovu nejprve z gólu radovali domácí, když na dvoubrankový náskok zvyšoval Jan Knotek, v závěru pak svým gólem utkání ještě zdramatizoval Petr Vrána, ani závěrečný tlak ale Spartě vyrovnávací branku nepřinesl.

Nejlepší hráči utkání: Branislav Konrád (OLO) – Andrej Kudrna (SPA).

Po závěrečném hvizdu se ještě před Konrádem strhla menší bitka mezi Houdkem a Formanem. I po konci utkání je museli krotit rozhodčí.

59:57
    Menší trest si v závěru utkání musí odpykat také Martin Vyrůbalík (OLO), a to za podražení.

59:47
    Poslední vteřiny se dohrávají před Konrádem.

59:31
    Na trestnou navíc míří také Jan Knotek (OLO), a to na dvě minuty za podražení.

59:19
    Novotný míří na střídačku, Sparta to chce zkusit ještě v pěti.

59:19
    Poslední vteřiny se dohrávají před Novotným, a tak Sparta potřebuje trochu uklidnit hru. Vybírá si tak oddechový čas.

58:52
    Sparta se ve vlastním oslabení drží v útočném pásmu, vystřelit na Konráda ale zatím nedokázala.

58:23
    Ještě chvíli před koncem utkání putuje na trestnou lavici Dominik Uher (SPA), který odpyká dvě minuty pro hráčskou lavici Sparty za příliš mnoho hráčů na ledě.

57:54
    Poslední minuty se dohrávají před Konrádem, Sparta cítí šanci na vyrovnání.

57:16
    Strapáč našel dobrou dlouhou přihrávkou v útočném pásmu najetého Holce, který se dostal až na kruh, udělal kličku a posílal dlouhou přihrávku Strapáčovi zpět doleva. Olomoucká jednačtyřicítka ale trefila jen připraveného Novotného.

56:23
    Sparta se znovu snaží dostat do útočného pásma, Kohouti jí teď ale nedávají ani centimetr ledu zadarmo.

55:39
    Dnešní utkání sleduje 5112 diváků!
    55:39 Petr VRÁNA - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

55:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tahle chyba může Olomouc hodně mrzet. Konrád vyjel rozehrát puk ven z brány, Švrček ale olomouckému brankáři kotouč vypíchl a posunul jej PETRU VRÁNOVI, který neměl problém trefit opuštěnou branku. Asistence: Jan Švrček.

54:48
    Sparta teď uzamkla Kohouty v pásmu a zkouší najít Konrádovu slabinu. Olomoučtí obránci ale puk rychle dostávají pryč od své svatyně.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 9. Strapáč (Staněk, Houdek), 37. Ostřížek (Holec), 47. J. Knotek (Vyrůbalík) – 16. Kudrna (Černoch), 56. P. Vrána (Švrček)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Galvas – Laš, J. Knotek, Holec – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Burian, Herman, Fořt – Skladaný, Matai, Jergl.
    HC Sparta Praha: F. Novotný (Pöpperle) – Barinka, Čajkovský, Mikuš, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček – Klimek, P. Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Uher, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Černoch, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Pešina, Krob – Zika, Kotlík