Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Plzeň – Litvínov 3:4 (kon.) | Chomutov – Zlín 6:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 07.10.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 10. kolo

A máme hotovo, duel 10. kola Tipsport extraligy je u konce a tři body získávají hokejisté Litvínova!

Zápas započal ve velice opatrném tempu, ani jeden z týmů se zbytečně nehnal do útočných akcí. Jako první údeřili domácí, hned po sedmi vteřinách první třetiny se po parádní práci Kubalíka prosadil Ondřej Kratěna, plzeňský kapitán. Pouze 49 sekund se však indiáni radovali z vedení – ihned poté se také prosadil muž s céčkem na hrudi, tentokráte to byl Michal Trávníček, jenž po výborném zrychlení předehnal všechny hráče Plzně a kličkou do bekhendu upravil na 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hokejisté Škody Plzeň. Ve 25. minutě se po zblokované přihrávce Jakuba Koreise šťastným způsobem dostal k puku Tomáš Vondráček, který tak ve své premiéře v plzeňském dresu skóroval. Těsně po polovině utkání si však skvělou minutovku vybrali černožlutí. Nejprve se šťastným způsobem prosadil Ondřej Jurčík a přesně o minutu později dorazil puk do odkryté brány po neúspěšném úniku Hořavy Kristian Reichel. Svěřenci kouče Rulíka tak po dvou třetinách vedli v Plzni 3:2!

Třetí část zápasu lépe zahájili domácí. Po jedné nevyužité přesilovce přišla další, která již přinesla kýžené ovoce. Peter Čerešňák jedovatou ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě a upravil na 3:3. Indiány tato branka povzbudila, vytvořili si velký tlak, ale co jim to bylo platné, když znovu skórovali hosté. V 54. minutě se sám před Machovským zjevil Jakub Černý a Litvínov vedl 4:3. A toto vedení už nepustil.

Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna – Kristian Reichel

Střely: 21:27 (6:11, 7:5, 8:11).

Ode mě to bude pro dnešní den vše, děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou! (19:47:05)

59:19
    Ondřej Kratěna pálil vysoko nad branku, puk se dostal až do pásma Plzně.

59:09
    Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Od modré čáry pálil nad branku Čerešňák, Janus byl neatakovaný, ale velmi zvláštně v brankovišti upadl. Puk je mimo hřiště a poté se bude vhazovat v obranném pásmu hostí.

58:40
    Plzeň hraje v šesti!

58:10
    Kratěna a Čerešňák u mantinelu bojovali o puk, nebyli však úspěšní. Domácí začínají od své klece.

57:36
    Dominik Kubalík v rohu útočného pásma přišel o kotouč, Litvínov se tedy znovu osvobozuje.

57:02
    Nyní je signalizovaný ofsajd domácích, kterým už se opět povážlivěji krátí čas na vyrovnání.

56:31
    Chemici drží kotouč daleko od své branky, domácí se musí bránit, cože se jim ale vůbec nehodí.

56:01
    Teď se indiáni prezentovali tragickou rozehrávkou, po icingu se bude vhazovat u Matěje Machovského.

55:22
    Kracík dobře napadal Daniela Sörvika, ale norský bek se v klidu ubránil, Litvínov vyhazuje puk do bezpečí.

Dnešní utkání sleduje 4076 diváků.

54:51
    Další rychlý atak táhl Robin Hanzl po pravé straně, ale zastavuje ho ofsajd.
    Následuje komerční pauza.

54:23
    Verva se však rychle dostala do útočného pásma, kde skvěle drží kotouč Viktor Hübl. Hostující tým může být v klidu.

54:02
    Buly před Jaroslavem Janusem, domácí tedy mohou pokračovat v dobývání branky Litvínova.
    53:24 Jakub ČERNÝ - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

53:24
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tak to je už několikátá šokující věc, ze které domácí dnes asi nebudou spát. Indiáni poslední minuty Litvínov doslova hrnou, ale nyní se do brejku dostal JAKUB ČERNÝ (4+1), jenž proskočil za domácí obranu a v samostatném úniku se nemýlil! Asistence: Robin Hanzl (3+4) a Martin Hanzl (0+1).

52:34
    Domácí jsou nyní jasně lepším celkem, uvidíme, zda jim to vydrží. Hosté se musí bránit.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 16. Kratěna (D. Kubalík, Slovák), 25. Vondráček (Koreis), 46. Čerešňák (Kratěna, Johnson) – 16. Trávníček (M. Hořava, Reichel), 32. Jurčík (Gerhát, Válek), 33. Reichel (M. Hořava), 54. J. Černý (R. Hanzl, M. Hanzl)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička, Slovák, Němeček, Holý, M. Špaček – D. Kubalík, Kracík (A), Kratěna (C) – Johnson, Lev, Yellow Horn – Vondráček, Koreis, T. Svoboda – Schleiss, Hrnka, Švarc.
    Trenér: Michal Straka.

HC VERVA Litvínov: Janus (Pinc) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš, Strejček – Lukeš, V. Hübl (A), Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), Reichel, M. Hořava – Gerhát, Válek, Jurčík.
    Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda