K. Vary – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | Zlín – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Vítkovice – Pardubice 2:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 5:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 09.10.2016, 17:30Tipsport extraliga • 11. kolo

To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou. (20:01:05)

Střely na branku: 28 – 33

Je dobojováno. Tři body si na své konto do tabulky připíší domácí hokejisté, kteří o své výhře rozhodli prakticky už v první části hry, kterou vyhráli 4:1. V té druhé části pak přidali ještě jednu branku a celý zápas kontrolovali až do konce utkání. Sparta neproměnila tři dvojnásobné přesilové hry a to zřejmě rozhodlo o osudu dnešního klání. Litvínov si tak připisuje už čtvrtou výhru v řadě a v tabulce přeskočí svého dnešního soupeře.

59:52
    Také Martin Hanzl je už na ledě a Litvínov je ve čtyřech. Nic se ale už nestane, Litvínov se tak v dnešním utkání stane vítězem a sebere Spartě všechny tři body.

58:46
    Forman je na ledě a hosté budou hrát zkrácenou početní výhodu pět na tři.

58:36
    Trávníček zachytil rozehrávku Sparty a kotouč poslal do středního pásma. Následně ho i dojel a dostal se až před Novotného, kterého zaměstnal svou střelou.

58:16
    František Lukeš dostává dvě minuty za sekání a hosté si zahrají přesilovou hru čtyři na tři.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Litvínov hrál v šesti a hráčská lavice tak dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Martin Hanzl. Znovu se bude hrát ve čtyřech.

57:32
    Ihnačák sebral domácím puk a okamžitě ho vyhodil až před domácí branku. Další osvobození hostů.

57:10
    Hosté přečkali nejhorší a nyní jsou už ve čtyřech hráčích.

56:21
    Další vyloučení Sparty. Forman inkasuje dvě minuty za držení a už je také na lavici hanby.

55:38
    Eminger se v obranném pásmu Litvínova dostal ke kotouči a poté si nabruslil k modré čáře, odkud pálil na Januse. Ten jeho ránu chytá do své náruče.

55:27
    Filip Novotný má problém se svojí maskou a hra je na chvilku přerušena.

55:20
    Viktor Hübl vyslal jedovku z pravého kruhu a Novotný se zaskvěl pozorným zákrokem.

55:10
    Litvínov si zahraje čtyři na tři. Černoch dostává dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.

54:52
    Znovu uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Na straně Sparty dostává dvě minuty Pech za sekání a na domácí straně pak Lukeš za hrubost.

54:41
    Pěkná souhra Sparty, Pech hledal svou přihrávkou Kumstáta, který pálil z otočky, ale kotouč srazila obrana Litvínova do bezpečí.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 3. Stříbrný (Lukeš), 17. Stříbrný (TS), 19. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 19. M. Hanzl (R. Hanzl, J. Černý), 31. Lukeš (V. Hübl, Kubát) – 15. Kumstát (Gernát, Pech)

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, Strejček – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, Gerhát.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (21. F. Novotný) – Nedomlel, Čajkovský, Kalina, Hrbas, Gernát, Piskáček, Barinka, Eminger – Ružička, P. Vrána, Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát, Pech, Safin – Uher, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Tobias Wehrli – Tomáš Pešek, Libor Suchánek