Třinec – Sparta 2:1 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (po pr.)
Litvínov – Chomutov 3:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:3 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 20.12.2016, 17:20 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 30. kolo

Utkání mezi Západočechy a Jihomoravany je úspěšně za námi, spokojenější po šedesáti mohou být domácí hokejisté, ti získávají dva body.

Úvodní třetina duelu mezi Plzní a Kometou, který nabídla velmi urputný a nesmlouvavý hokej, který je velmi bruslivý. Kometa se zatím nedostala do veliké šance, protože indiáni se velmi dobře brání, naopak Škodovka měla jednu obrovskou příležitost, když po závaru po střele Kadlece trefil z dorážky tyčku útočník Jakub Koreis.

Do prostřední části vypjatého duelu vstoupili indiáni dlouhým oslabením kvůli vyššímu trestu pro Tomáše Svobodu, které přesnou střelou pod břevno Machovského branky dokázal zužitkovat brněnský obránce Jan Štencel. Poté však byla aktivnější Plzeň, která několikrát nebezpečně kroužila okolo klece Vejmelky a vytvořila si proti Brnu dobrý tlak. Největší šanci měl pravděpodobně obránce Tomáš Slovák, jehož bombu vyrazil na poslední chvíli brněnský gólman.

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém Kometa dohrávala ještě zbytek přesilové hry. Stav zápasu po šedesáti minutách bylo tedy 1:1, o vyrovnání se postaral povedenou akcí plzeňský kapitán Ondřej Kratěna. Ve skvělém a vypjatém utkání byla remíza asi spravedlivým výsledkem. Po návratu z trestné lavice duel rozhodl Jakub Lev!

Střely celkem: 21:24

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Kratěna (Plzeň) a Jan Štencel (Kometa).

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek úterního večera. U dalšího přenosu se bude znovu těšit Jan Picka. (19:52:31)

61:23 Jakub LEV - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

61:23
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Druhý bod zůstává v Plzni! JAKUB LEV (6+3) se vyřítil z trestné lavice a okamžitě vypálil na Vejmelku. Ten jeho první pokus zastavil, ale na dorážku, kterou si zařídil znovu Lev, už nedosáhl. Asistence: Jakub Koreis (1+5) a Peter Frühauf (0+3).

61:13

60:20
    Kometa se usadila v útočném pásmu, indiáni ale puk získali a vyhodili ho.

60:01

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém bude hrát Kometa ještě zbytek přesilové hry. Stav zápasu po šedesáti minutách je tedy 1:1, o vyrovnání se postaral povedenou akcí plzeňský kapitán Ondřej Kratěna. Ve skvělém a vypjatém utkání byla remíza asi spravedlivým výsledkem.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:32
    Petr Kadlec po vyhraném buly bez problémů vyhazuje kotouč k Vejmelkovi.

59:13
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Schleiss – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., hrubost).

59:13
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Domácí se znovu zlobí, protože je vyloučen za podražení Jakub Lev (PLZ). Nutno říci, že téměř stejný zákrok se před chvíli udál na plzeňského Jana Schleisse, který dopadl hlavou na mantinel.

58:15
    Zápas se blíží ke konci a je opravdu velmi těžké říci, jak tento neskutečný duel dopadne.

57:37
    Po pěkném pasu Frühaufa pálil Milan Švarc, ale svůj beton proti této střele vymrštil Vejmelka!

56:14
    Hostující Kometa nyní nepříjemně krouží v útočném pásmu a hledá si šance na střely. Zatím se indiáni drží v těsné blízkosti.

55:48
    Martin Zaťovič pálil od pravého mantinelu, ale jeho střela v nepříliš optimální pozici šla mimo tři tyče.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 44. Kratěna, 62. Lev (Koreis, Frühauf) – 25. Štencel (Čermák, Trška)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Čerešňák, Frühauf, Slovák – D. Kubalík (A), Kratěna (C), T. Svoboda – Lev, Stach, M. Chalupa – Švarc, Koreis, Vondráček – Schleiss, Preisinger, Indrák.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Jekel) – Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Trška, Zábranský – Zaťovič (A), M. Erat, Miklík – Dočekal, V. Němec, Haščák – Vincour, Čermák (C), J. Káňa – R. Zohorna, H. Zohorna, Dostálek.

Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Jelínek, Pešek