Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:1 (kon.)
3:6 (0:4, 2:2, 1:0)
Mountfield HK
Úterý 10.01.2017, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 30. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera, brzy se budu těšit opět na počtenou. (19:26:08)

Dnešní dohrávka je u konce. Vítkovice si nechaly utéct začátek utkání, kdy v první třetině celkem jednoduše získal jejich soupeř vedení 4:0 a po dvou brankách v prvních dvou minutách utkání vyhnal Bartošáka z branky. Po dalších dvou brankách Mountfieldu se ale vítkovičtí zapřeli a těsně konce druhé části snížili na rozdíl čtyř branek. Ve třetí třetině už byl výkon domácího mužstva téměř optimální, ale zkušení hráči hostů si nenechali luxusní náskok z první třetiny protéct mezi prsty, proto dvě a půl minuty před koncem už jen korigoval výsledek Květoň.

59:37
    Hosté nemají kam spěchat, Picard tedy chvilku podrží puk za svou brankou.

59:20
    Vítkovice zakládají další útok.

58:51
    Zdráhal za hostující brankou, ale je sám.

58:25
    Dnešní utkání sleduje 3 613 diváků.

58:13
    Hosté míří do pásma, Dvořákovi ale vítkovičtí včas sebrali puk.

57:59
    Domácí se ještě tlačí do královehradecké branky, Rybár je ale proti.
    57:27 David KVĚTOŇ - 3:6
    Zdroj: Hokejka TV

57:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí fanoušci se přece jen dočkali, Roman našel na druhé tyče DAVIDA KVĚTONĚ a ten mohl mířit do zcela odkryté branky – 3:6. Asistence: Ondřej Roman, Radoslav Tybor.

57:19
    Květoň s Tyborem bojovali o puk, jejich spoluhráči tuto akci ale nezužitkovali.

56:31
    Domácí se propracovali k Rybárovi, ale hosté jim příliš prostoru nedávají.

55:58
    Vítkovičtí se nemohou dostat přes střední pásmo.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 37. Kolouch, 40. Tomi (E. Němec), 58. D. Květoň (O. Roman, Tybor) – 1. Kukumberg (Dej), 2. T. Knotek (Köhler), 8. Kukumberg, 10. Džerinš (Vydarený, Čáp), 22. Newton (Jarůšek, Picard), 34. Köhler (Bednář, Newton)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (2. Dolejš) – Klok, Hrbas, Urbanec, D. Krenželok, L. Kovář, Výtisk (A), Sedlák – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, P. Zdráhal – Kurovský.
    Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil – Červený (A), Džerinš, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 3 613