HC Vítkovice Ridera
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
HC Olomouc
Neděle 04.09.2016, 13:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Vítkovice si připisují výhru na domácím kluzišti, to když svěřenci Jana Vavrečky dokázali porazit HC Olomouc 5:1.
    Skóre otevřel Ján Blaško v páté minutě, o dvě minuty později vsítil gól Baláž. Ve druhé periodě jsme viděli jeden gól a to z hole Mrvy. Ve třetí třetině byly viděny tři branky, to když se prosadil Baláž, Urban a jediný gól hostů vstřelil Kořenek.
    To je z dnešní multifunkční haly vše, takže zase někdy, napočtenou. (15:03:58)

59:39
    Vítkovice ještě zkusí akci, Urban šel na bránu společně s Gřesíkem, první jmenovaný střílí, ale mimo tři tyče.

59:17
    Buly ve středním pásmu, Olomouc se zmocnila puku.

59:16
    Ofsajd domácích.

58:52
    Hra je rozháraná, o útok se teď snaží Baláž, který neprošel přes olomoucké.

58:24
    Puk se dostává za Pitákovu svatyň, kde domácí načínají novou akci.

58:14
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, přihrávka rukou v podání hostů.

57:33
    Fridrich ztrácí kotouč na úkor Aulehly, k zmocněnému puku se dostal Karpíšek, který střílí na Pitáka, ten kryje.

57:23
    Zakázané uvolnění hostů.

56:44
    Puk jde z domácích hokejek na hostující a naopak, hra je dlouho nepřerušena.

56:12
    Buly ve středním pásmu, Vítkovice se dostávají do pásma obranného, kde však domácí špatně kombinují a přicházejí o puk.

56:10
    Piecha si objel pár protihráčů. nahrál Karpíškovi, nakonec je pískána přihrávka rukou.

55:34
    Gřesík obral o puk Podlahu, Vítkovice jsou opět na puku.

55:04
    Vítkovice teď měli malou sérii velkých akcí, žádná však na Galušku nevyzrála.

54:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, Olomouc teď načíná novou akci tím, že Klesla nahodil puk za bránu.

53:35
    Mrva ztratil kotouč na úkor Vosátka, ten nahrál před bránu, kde si puk všímají více domácí borci.

53:04
    Olomouc je v tlaku, tečovaná rána Gřesíka šla nad bránu Galušky.

52:22
    Buly ve středním pásmu pro hosty, vítkovický Fridrich ale dokázal dostat puk do obranného pásma hostů, kde teď domácí ordinují s pukem.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 5. Blaško (Bochnak, Mrva), 7. Baláž (Toman, Bílý), 27. Mrva (Bochnak), 41. Baláž (Toman, Malík), 44. Urban (Gřesík) – 47. Kořenek

HC Vítkovice Ridera: Piták (Mrázek) – Bílý, Kaláb, Vícha, Kučera, Vacula, Kunc, Malík – Gřesík "A", Žemba, Fridrich "C", Blaško, Baláž "A", Urban, Bochnak, Toman, Mrva, Věntus, Žídek. Trenér: Jan Vavrečka.
    HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar "A", Mader, Kažimír, Mader, Klesla, Holiš "A", Vosátko – Krátký, Podlaha, Štefka, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha "C", Skopal, Karpišek, Kalač, Janečko, Kořenek. Trenér: Jiří Rech.

Rozhodčí: Koliba R. – Barteček L. – Ševčík L.