Olomouc – Havířov 2:5 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
AZ Havířov
Čtvrtek 29.09.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Ze zimního stadionu v Olomouci je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:04:10)

Havířov deset minut před koncem utkání dokázal Olomouci uskočit na dvoubrankový náskok, když si k asistenci připsal gól Matěj Potočný. Tři a půl minuty před koncem ale vsadili domácí na hru v šesti a radovali se ze snížení po střele Josefa Podlahy. Havířov ale dokázal velmi rychle reagovat, když prázdnou bránu trefil Kamil Klus. Definitivní tečku za utkáním udělal minutu před koncem Matěj Potočný, který si tak připsal třetí bod v utkání.

59:50
    Poslední vteřiny se dohrávají před svatyní hostů.

59:24
    Podlaha s Pěchou ještě spěchali do útoku, už ve středním pásmu ale Podlahovi sklepl puk z hokejky jeden z hostujících hráčů.

58:50
    Utkání se dohrává před Galuškovou brankou.

58:16
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté plní přání fanoušků, kteří skandovali "ještě jeden" a MATĚJ POTOČNÝ zřejmě definitivně rozhoduje o vítězi zápasu střelou k levé tyči. Bez asistence.

57:58
    Napodruhé už se ale Hanákům puk v pásmu udržet nepodařilo a DOMINIK KLUS střelou přes celé hřiště trefuje prázdnou bránu. Asistence: Dominik Pawliczek.

57:53
    Hosté vyhodili kotouč přes celé hřiště a za pukem raději spěchal Galvas. Hra se znovu prací před Dufka.

57:35
    Hanáci se znovu drží před havířovskou brankou. Dajčarovu střelu z vrcholu levého kruhu ale Dufek vyrazil.

57:09
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohoutům se risk při hře bez brankáře vyplácí a v přesilovce snižují náskok Havířova, když po zmatku před bránou mířil podruhé v utkání přesně JOSEF PODLAHA. Asistence: Jakub Galvas.

56:56
    Kohouti se drží těsně před Dufkem a zkouší to ze všech stran.

56:37
    Galuška zůstává na střídačce, Olomouc to zkouší v šesti!

56:37
    Domácí cítí šanci na srovnání, a tak si vybírají oddechový čas na krátkou poradu.

56:37
    Ještě chvíli před koncem si dvě minuty za sekání odsedí Kamil Klíma (HAV).

56:06
    Do útoku se hnal exolomoucký Martin Urban, toho si ale dobře pohlídal Dajčar, který jej dohrál u zadního mantinelu.

55:12
    Kořenek si stáhl puk do mezikruží a švihem střílel, trefil ale jen vyrážečku připraveného Dufka.

54:37
    Domácí se tlačí za další brankou, tentokrát je ale přibrzdilo signalizované zakázané uvolnění.

53:37
    Hanáci se drží v útočném pásmu, těžko se ale dostávají až před Dufka, hostující tým totiž velmi dobře brání.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 11. Podlaha (Pěcha), 58. Podlaha (Galvas) – 10. Pliska (Bambula, Potočný), 27. Juhász (Bambula, Potočný), 50. Potočný (Bambula, Ševěček), 58. Klus (Pawliczek), 59. Potočný

HC Olomouc: Galuška (Fajgl) – Dajčar, Galvas, Mader P., Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Janečko, Kret.
    AZ Havířov: Dufek (Křehlík) – Pliska, Zíková, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Pindel, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek (C), Pastor.

Rozhodčí: Malota – Hanzlík, Wesley