Olomouc – Zlín 4:2 (kon.) | K. Vary – Chomutov 3:0 (kon.)
HC Olomouc
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 01.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 27. kolo

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:05:00)

Ve třetí třetině už gól nepadl, a tak se ze zisku tří cenných bodů radují domácí.

59:34
    Ještě chvíli před koncem si ve středním pásmu něco vyříkával Podlaha s Hefkou. Rozhodčí pak rozdělil tresty. Josef Podlaha (OLO) si odsedí menší trest za hrubost, Vlastimil Hefka (ZLN) dvě minuty za faul kolenem.

59:18
    Lekeš se rychle protáhl až do útočného pásma, mezi kruhy ale přišel o puk.

58:57
    Dajčar chtěl vyhodit puk z vlastního pásma, trefil ale napadajícího hráče.

58:30
    Zlín si vyžádal oddechový čas, během kterého se trenéři rozhodli pro odvolání brankáře. Ševci to tak zkouší v šesti.

58:13
    Rutar před napadajícími hráči raději vyhodil puk z vlastního pásma, píská se ale zakázané uvolnění a hra se znovu stěhuje přes Schejbala.

57:32
    Olomouc se znovu nastěhovala před Hufa, se střelami na branku ale šetří.

57:21
    Ševci znovu nahodili puk do útočného pásma, Schejbal ale kotouč raději před dotírajícími hráči přikryl a přerušil hru.

56:39
    Zlínu se na chvíli podařilo osvobodit, Schejbal ale střelu z mezikruží vykopl betonem.

55:40
    Kohouti v klidu kontrolují hru a drží se v útočném pásmu. Jejich střely ale příliš přesné nejsou.

54:38
    Olomouc dál kombinuje v útočném pásmu, zlínský brankář ale nemá se střelami Kohoutů problémy.

54:05
    Skopal se před zlínskou brankou natahoval po puku tak dlouho, až se k němu přece jen dostal, zakončit už se mu ale nepodařilo.

53:40
    Další přesilovka pro domácí! Jáchym Janošek (ZLN) si pomohl podražením jednoho z Kohoutů, a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

53:05
    Aulehla se znovu protahoval do útočného pásma, ani tentokrát se ale olomouckému útočníkovi nepodařilo dostat se dál než k modré čáře.

52:10
    Kohouti si dobře hlídají dvoubrankový náskok a drží se v útočném pásmu.

51:15
    Před Hufem znovu dorážel Pěcha, zlínský brankář si ale dorážku u pravé tyčky dobře pohlídal a včas sklapl betony.

50:48
    To útoku se snažil rychle protáhnout Aulehla, olomouckého útočníka si ale dobře pohlídali hned dva vracející se hráči a nenechali jej projít ani ke kruhům.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 14. Pěcha (Skopal, Podlaha), 19. Skopal (Podlaha), 30. Holiš (Kořenek), 40. Podlaha (Pěcha) – 7. Leška (Lekeš, Dluhoš), 21. Fajkus (Jenáček)

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Bahounek, Kažimír, Klesla, Holiš, Rutar – Palinek, Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Štefka.
    Berani Zlín: Huf (Kubík) – Janošek, Dřímal, Hamrlík, Dluhoš, Jenáček (C), Marek – Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Václavek, Lekeš, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška.

Rozhodčí: Held – Novotný, Axman