3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
HK Opava
Pondělí 19.12.2016, 18:002. liga skupina Východ • 29. kolo

Po zápase:
    Máme za sebou utkání, ve kterém se střetl druhý a šestý tým tabulky 2.Ligy skupiny východ. Tabulkové postavení však průběhu hry odpovídalo jen do závěru druhé třetiny, když se opavští zvládli nadvakrát prosadit a otočit dosavadní vývoj zápasů. Pro porubské byl závěr druhé třetiny opravdu náročný neboť ze své převahy dokázali vytěžit pouze jediný gól a Opava poté nadvakrát udeřila. Ve třetí části se hra výrazně srovnala Opavští už nezaostávali jako první dvě třetiny a tlačili se do šancí, odráželi jeden útok za druhý. Už se zdálo že si hosté z ledu RT TORAX Areny odvezou tři body, jenže v čase 59:59 dopravil kotouč do sítě Filip Kuťák. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém domácí rozhodli z první vážnější šance a připsali si tak důležité dva body na své bododé konto.

Ode mě je to pro dnešek vše – těším se zase někdy na další onlinepřenosy z RT TORAX Arény. (20:40:22)

60:37
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JOSEF TICHÝ, který parádně ztečoval ránu Dominika Kafky z mezikruží a připisuje svému týmu dva body. Asistence: Kafka a Zachar.

60:25
    Zachar mohl ujíždět do brejku, ale přihrávka mu vůbec nesedla.

60:01

60:00

59:59
    Jediná sekunda dělila opavské od zisku tří bodů z porubského ledu. FILIP KUŤÁK ale dokázal proměnit velký závar před brankou a dopravit kotouč do odkryté sítě. 2:2!

59:32
    Velká šance pro Porubu na trestnou lavici míří – Holík.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Domácí opět v power play!

58:13
    Síly na ledě se vyrovnají, za předchozí atak brankáře Šafránka je vyloučen Zachar

58:13
    Šafránek teď ve snaze vyvést puk vyjel daleko ze své branky a byl atakován hráči Poruby.

58:00
    Porubští odvolávají brankáře.

57:46
    Vyloučení v týmu HK Opava (Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:17
    Domácí teď ještě více zvyšují tlak do branky a někdy až příliš – znovu pískán útočící hráč v brankovišti.

56:20
    Polok teď vystihl rozehrávku domácích přímo před brankářem Kubáněm ale domácí situaci se štěstím přestáli.

56:01
    Další střela tentokrát v podání Erika Němce a také další zákrok v podání Dušana Šafránka.

54:47
    A znovu neboť Kuťák byl na přihrávku na červené čáře krátký.

54:34
    Domácí zahrávají na zakázané uvolnění.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 15. Moskal (Kaluža, Seidler), 60. Kuťák (Kafka), 61. Tichý (Kafka, Zachar) – 36. Galvas (Polok, Vítek), 39. Pavelek (Hartmann)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Kaluža, – Ballner, Kafka, Piecha, Němec, Vaňěk, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Slováček, Sedlář, Moskal
    HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Galvas, Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Štěpánek, Tuma – Wolf, Polok, Selinger, Grygar Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý, Štindl, Hartman

Rozhodčí: Kašík – Axman a Novotný