Vsetín – Šumperk 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Kopřivnice 6:4 (kon.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 1:2 (kon.)
David Servis – Pelhřimov 4:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Nymburk 3:5 (kon.) | Kolín – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 28.12.2016, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ • 29. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. (20:10:51)

Valaši ve třetí třetině dotáhli dobře rozehrané utkání do vítězného konce a přidávají šestou výhru v řadě! Třetí třetina patřila Vladimíru Lukovi, který se dnes blýskl čtyřmi brankami a definitivně si získal na svou stranu všechny vsetínské fanoušky.
    Nejdříve zvýšil bekhendovým blafákem náskok domácích na 4:2, hosté však stihli na tuto branku zareagovat a v 53.minutě snížil Vachutka zpět na rozdíl jediného gólu. To však bylo ze strany Draků vše a závěr utkání plně patřil Valachům. V 57. minutě se ke slovu opět přihlásil Luka, který nádernou střelou vymetl levý horní roh. Ten samý hráč posléze korunoval vítězství zelenožlutých zásahem do prázdné branky.

Nejlepšími hráči utkání vyhlášeni René Svoboda a Vladimír Luka.

59:39 Vladimír LUKA - 6:3

59:39
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Excelentní představení VLADIMÍRA LUKY ještě nekončí a nová vsetínská posila přidává čtvrtou branku! Ostrčil vyhodil kotouč do středního pásma, kde se jej ujal právě Luka, který měl v rychlostním souboji se Sedlákem navrch a poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Radim Ostrčil.

59:20
    Kolařík zakončoval bekhend do prázdné branky, jenže Sedlák jeho střelu zachytil rukavicí. Stále ještě není rozhodnuto.

58:43
    Domácí se chtějí na posledních 77 sekund třetí třetiny zkoncentrovat a vyžádali si time-out.

58:30
    Hosté hrají bez brankáře v šesti mužích na ledě.

58:00
    Čuřík se po chybě obrany vydal do úniku, obránci ho na hranici faulu stíhali, jenže vsetínský útočník branku netrefil.

57:15
    Čas neúprosně běží a Valaši drží střední pásmo, hosté se zatím nemohou dostat k šanci.

57:10
    Hrazdira nahazoval před branku na dobře najetého Čecha. Bývalý útočník extraligové Zlína měl puk na bekhendu a jen jej posunul do brankoviště. Svoboda přerušuje hru.

56:35
    Domácí si ihned vyžádali oddechový čas.
    56:35 Vladimír LUKA - 5:3

56:35
    VLADIMÍR LUKA prokázal svou hokejovou kvalitu a platnost pro tým a v prvním zápase v zelenožlutém dresu dosáhl hattricku! Nádherný moment, vsetínský útočník zavezl kotouč do útočného pásma a milimetrově přesnou střelou pod horní tyč pokořil Svobodu! Nejkrásnější moment zápasu! Bez asistence.

55:41
    Řezáč poslal kotouč po mantinelu, jenže ten se svezl po hraně až do ochranné sítě, následuje vhazování před Svobodou.

55:08
    Po delší době přerušení hry, Hořanský byl svou propagační střelou ze středního pásma, přesto Svoboda raději podržel kotouč ve výstroji.

54:47
    Hrazdira se vydál sám proti dvěma obráncům, jeho akce byla zastavena už v zárodku.

54:06
    Luka se vydal do útočného pásma, zhodnotil situaci a rozhodl se pro střelu. Jho dělovka jen těsně minula branku a skončila v boční síti.

Tomáš Kopecký

Branky a nahrávky: 11. Luka (Kolařík, Mojžíš), 32. Finsterle (Janáček), 38. Finsterle (Zúbek), 46. Luka (Ostrčil, Mojžíš), 57. Luka, 60. Luka (Ostrčil) – 5. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 29. Hroch (Drtil), 53. Vachutka (Vymazal, Sedlák)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) – Jeník, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Zúbek, Pokorný, Finsterle – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Luka, Čech, Hořanský – Kolařík, Vávra, Hrazdira – Vítek
    DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Zavadil) – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Cink, Králík, Fischer, Hroch, Langr

Rozhodčí: Škach – Konvička, Rožánek