Šumperk – Technika Brno 5:4 (kon.) | Opava – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 9:2 (kon.)
Nymburk – David Servis 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 5:4 (kon.) | Mor. Budějovice – Tábor 2:5 (kon.)
Písek – Kolín 6:7 (po pr.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 8:4 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 0:0 (odl.)
Trutnov – Kobra 6:5 (kon.) | Řisuty – Klatovy 5:7 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 4:5 (po pr.)
HK Opava
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 04.01.2017, 18:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 30. kolo

Tak tohle bylo pořádné drama! Jako první se do vedení dostali domácí, ve druhé třetině o něj ale přišli a dokonce na Hodonín jeden gól ztráceli. Rozuzlení přinesl až závěr základní hrací doby. Po zaváhání hodonínské obrany si v 60. minutě za nerozhodného stavu převzal puk Jakub Vítek a poslal jej za Halodova záda. Hosté jíž na třetí gól odpověď nenašli a tak zůstávají body v Opavě.

Pro tuto chvíli je to od nás vše, přejeme příjemný zbytek středečního večera. (20:22:59)

Drtiči se k vyrovnání nedostali a prodloužení se tak konat nebude. O co ale fanoušci nejsou ochuzeni je závěrečná krátká bitka, o kterou se postaral Holík s Kadlecem.

60:00
    Se závěrečnou sirénou ještě rozhodčí uděluje tresty. Vladimír Holík dostává 2 minuty za sekání a další 2 za hrubost. Na straně Hodonína Jakub Kadlec rovněž vyfasoval 2 minuty za hrubost a jeho kolega Petr Jurča je potrestán na 2 minuty za sekání.

59:50
    Jurčova střela těsně míjí opavskou kasu!

59:30
    Opava právě vstřelila branku!
    Po zaváhání hodonínské obrany si JAKUB VÍTEK s kotoučem nabruslil k Halodovi a zasadil puk přímo vedle tyče, díky čemuž posílá svůj tým do vedení.
    Asistence: David Galvas.

58:42
    Oba týmy si počínají o něco opatrněji, nikdo nechce udělat chybu, která by tým připravila o body.

57:22
    Po Waneckeho zákroku následuje střídaní na obou stranách vhazování po jeho levici.

56:44
    Jurča s Halodou se rozjeli za Waneckim, domácí obrana jim ale nechtěla dát k žádné akci prostor a nakonec se stejně jako následně oba hodonínští útočníci odporoučela k zemi.

55:15
    Grygar spěchal s kotoučem za Halodou, ale vzhledem k velkému počtu hostujících hráčů u brány z jeho akce nakonec sešlo.

54:43
    Jurčova střela z rohu kruziště rozezvonila boční tyč opavské brány.

52:20
    Po odpískaném ofsajdu hostujícího celku následuje vhazování v neutrální zóně.

51:59
    Zakázané uvolnění posouvá hru k Halodovi.

50:23
    Od chvíle, kdy jsou hosté v plném počtu má Wanecki o práci postaráno. Dravě kolem něj krouží a zkoušejí, kudy by na něj mohli vyzrát, opavský brankář má však po ruce schopnou obranu.

50:09
    Kužílek si nabruslil do mezikruží, odkud poslal drsnou ránu na Waneckeho. Ten si však s jeho dělovkou poradil.

49:23
    Za posledních pár chvil způsobuje Halodovi jistě největší starosti Chalupa. Před malou chvílí se mu pokoušel dorazit za záda kotouč, pak na hodonínského gólmana vyslal pořádnou dělovku, která letěla těsně nad horní tyč.

48:50
    Wanecki si teď hezky pohlídal Kadlecovu střelu.

48:00
    Za sekání putuje na trestnou lavici Michal Venclík. Jeho spoluhráči s ním teď nebudou moci na dvě minuty počítat.

46:55
    Po tlaku domácích mohl zpoza brány kotouč doklepnout za Halodu Chalupa, ale z akce nakonec sešlo.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 12. Herman (Pavelek), 45. Chalupa (Slavík), 60. Vítek (Galvas) – 24. Venclík (Gazda), 40. Charvát (Hajný)

HK Opava: Wanecki (Haas) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Fedor
    SHK Drtiči Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš (C), Hložánek – Hajný, Charvát, Kuba (A) – Venclík, Horváth, Černohous

Rozhodčí: Held – Bubela, Zedník