Olomouc – Jihlava 1:5 (kon.)
HC Olomouc
1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 03.11.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

Pro dnešek je to ze zimního stadionu v Olomouci vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:04:53)

Jihlava si ve třetí třetině pojistila své vítězství dalšími dvěma trefami, když Pospíšila překonal nejprve Jakub Kraučuk a o sedm minut později Vojtěch Maštera.

59:08
    Jihlava vyváží puk až před Pospíšila a šetří čas.

58:06
    Šťasného lajna se dostala až před Brože, vystřelit na jihlavského brankáře nedokázala.

57:06
    Olomouc znovu ohrožovala jihlavskou branku, Brož ale puk za svá záda nepustil.

56:37
    Před branku se dostal Podlaha, ten ale trefil jen zadní mantinel.

56:02
    Olomoučtí dál kombinují v útočném pásmu, jihlavská obrana jim ale dělá velké problémy.

55:07
    Kohouti se drží v útočném pásmu a kombinují. Jejich střely ale nejsou vůbec přesné.

54:05
    Marek našel přihrávkou z pravého kruhu v mezikruží Jelínka, ten ale mířil mimo.

53:37
    Současně byli za podražení dvěma minutami potrestáni hned dva hráči, a to Slavomír Kadleček a Jakub Kraučuk.

52:27
    Olomoučtí několikrát doráželi před Brožem, Spurný od modré ani Marek z těsné blízkosti ale na jihlavského brankáře nevyzráli.

51:37
    Olomoučtí se zatím marně snaží najít cestu až před Brože. Jihlava velmi dobře brání.

51:05
    Po dohrání u Kraučuka zůstal u levého mantinelu ležet Říčka, ten se však po chvíli zvedl a sám dojel na střídačku.

50:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté uskakují Kohoutům už na rozdíl čtyř branek. VOJTĚCH MAŠTERA se dostal nikým nehlídán až na dolní hranici pravého kruhu, odkud i přes klekajícího Hudečka našel skulinku u pravé tyčky. Bez asistence.

49:05
    Jihlava už nikam nespěchá, Kohoutům ale při přechodu do útočného pásma přidělává pořádné starosti.

48:10
    Olomoučtí se v přesilové hře drží v útočném pásmu, ohrozit dobře chytajícího Brože se jim ale nedaří.

47:32
    Jelínek několikrát dorážel před prázdnou brankou, olomoucký útočník ale pokaždé trefil přesouvajícího se Brože.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 2. Podlaha (Říčka) – 1. Peschout (Mejzlík), 38. Kadleček (Váňa, Krtek), 39. Čermák (Ondráček, Vála), 44. Kraučuk (Čermák, Kadleček), 51. Maštera

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spurný, Spálovský, Holiš, Beutl, Škoda – Pěcha, Husták, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Janečko, Šťastný, Kuba.
    HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Vála, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Maštera, Kadleček, Jindra, Ondráček, Mejzlík, Peschout (C), Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek.

Rozhodčí: Kika – Bryška, Lukš