Slavia – Kometa Brno 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:3 (kon.) | Mountfield HK – HC Plzeň 6:4 (kon.)
Č. Budějovice – HC Litvínov 1:11 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:1 (kon.) | Sparta – Letňany 6:2 (kon.)
Kobra – Kladno 2:4 (kon.) | Poruba – Vsetín 0:4 (kon.) | Tábor – Pardubice 2:12 (kon.)
Žďár n/S – Vítkovice 3:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
AZ Havířov
Neděle 26.02.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála nad Havířovem 3:1 a zajistila si tak první místo v B-nastavbě, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (14:28:25)

Třetí třetina přinesla nejvíce branek. Ve 45. minutě sice Havířov zásluhou Daniela Tomečka vyrovnal, jenže za dalších 97 sekund vrátil Dukle vedení Patrik Rašín. Oba dva hráči se prosadili úspěšnou dorážkou. Jihlava si poté hlídala jednobrankový náskok, který poté udržela, a navíc v poslední minutě trefil Tomáš Chlubna prázdnou branku – 3:1.

59:03
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tentokrát se již Havířovu drobná chyba vymstila. Na modré se ujal puku TOMÁŠ CHLUBNA a i přes veškerou snahu obránce Hrčka si puk vzít nenechal, proto v klidu trefil prázdnou klec. Bez asistence.

58:39
    Jan Thiel nedostal puk od modré na branku Chaloupka. Jihlava poté měla dvě slibné šance, jak trefit prázdnou klec, ale Piglovi ani Chlubnovi se to nepodařilo.

58:19
    Hosté to zkusí v šesti, branka Daniela Šembery zůstává prázdná.

58:19
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:19
    Rychlý průnik z pravé strany před branku předvedl Gabriel Szturc. Chaloupek puk nadvakrát lapil a nedovolil tak soupeři dorážet kotouč.

58:00
    Havířovu se povážlivě krátí čas na vyrovnání, probíhají totiž poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:12
    Střela Winklera z otočky prošla vedle levé tyče Šembery, který tímto pokusem mohl být hodně překvapený.

55:15
    Juda prosvištěl do pásma tentokrát po pravé straně a předal puk nalevo jedoucímu Chlubnovi, který mu jej ještě před branku vracel, ale neúspěšně.

54:35
    Chaloupek viděl, že se k němu po Tomečkově nahození sjíždějí hráči, proto kotouč nadvakrát pokryl.

53:48
    Domácí hokejisté si vytvořili tlak před brankou Šembery. Po několika kombinacích se dostali k zakončení, když z kruhů střílel Pigl, ovšem jeho pokus zblokoval do ochranné sítě obránce Dominik Koubek.

52:07
    Čermákovi chyběl zblízka jen kousek, aby po akci Krajíčka vsítil třetí gól svého týmu. Nakonec branku minul.

51:39
    Hosté si opět vybojovali buly před Chaloupkem, který je pozorný a drží domácí jednobrankový náskok.

50:55
    Miroslav Juda nabral rychlost, projel po levé straně k brance a vystřelil. Kotouč se odrazil od Šembery k pravé tyči, kde měl před sebou Smolko sice volnou branku, ale byl v nulovém úhlu a puk tak nemohl protlačit do klece.

50:09
    Polovina třetí třetiny je odehrána a Dukla stále drží jednobrankové vedení. Nyní se bude vhazovat před její brankou – zakázané uvolnění.

49:17
    Kvůli úmyslnému ofsajdu se hra stěhuje opět před branku Havířova.

48:23
    Po dvou vstřelených gólech se začíná hrát trošku líbivější partie, hokej je nyní nahoru – dolu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 37. Čermák (Piskač), 46. Rašín (V. Brož, Svoboda), 60. Chlubna – 45. Tomeček (Szturc, Pindel)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek – P. Brož, Rašín, Winkler, Piskač, Barák, Smolko, Krišta – Chlubna, Juda, Pigl – V. Brož, Zadražil, Svoboda – Mihulka, Čermák, Krajíček. Trenér: Petr Svoboda
    AZ Havířov: Šembera (Štipčák) – Koubek, Hrček, Dabrowski, Grygar, Thiel, Macurák, Frančiak – Szturc, Tomeček, Pindel – Wawrzkiewicz, Backa, Čempel – Dufek, Byčkov, Revaj – Stromko. Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Ondráček – Horký, Nechvátal