Warriors Brno – Olomouc 1:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 1:2 (kon.)
HC Plzeň – Sparta 5:6 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 1:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 02.01.2017, 16:30 • Zimní stadion Na Lapači • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Zápas je u konce. Hostům z Přerova se v přesilové hře povedlo snížit na 4:3, když Šimanský využil toho, že se vsetínský gólman nacházel u mantinelu. Také domácím se naskytla početní výhoda, ale efektivita jejich zakončení již nebyla taková, jako v předcházejících třetinách. Poslední minuty patřily hostům, kteří se ze všech si snažili o vyrovnání. Vsetínští se ale nedali a při držení hubeného náskoku jim byl oporou také gólman Lidák. Přerovský brankář strávil poslední minutu zápasu na střídačce, ani tento tah nepomohl Zubrům ke vstřelení branky a tři body z dnešního zápasu si odnášejí domácí.
    Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek pondělního večera a také hodně štěstí v novém roce. (18:49:44)

59:28
    Půček byl na modré čáře sražen k zemi, i přes to se mu podařilo vyhodit.

59:07
    Rachůnek je na střídačce, hosté hrají v šesti.

58:54
    Přerov vybojoval kotouč za vlastní brankou a nahodil. Je pískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět.

58:37
    Oddechový čas pro hosty.

58:30
    Vsetínský gólman je v permanenci, musí se neustále ohlížet a přesunovat při krytí střel Přerova, který je hladový po vyrovnání.

57:34
    Vsetínské vyhození zachytil rukou na modré Svozil a vystřelil. Na tuto chvíli byl u levé tyčky připraven Kleniar, puk pod levým betonem Lidáka však neprocpal.

56:25
    Lobodowskému se přes čtyři hráče Přerova nepodařilo nahrát dobře najíždějícímu spoluhráči, a tak se do brejku vydává Hlaváč.

56:16
    Oddechový čas pro domácí.

55:57

55:42
    Lobodowski s Adámkem jsou připraveni k tečování střel. Zatím se jim to však nedaří a puky létají mimo branku.

54:42
    Střelu od modré vyslal Baďura, o teč před brankou se následně pokoušel Šánek. Paradoxně však puk do brány málem dostal hostující Zeman, když se snažil svému gólmanovi pomoci s ukrytím kotouče.

53:57
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ministr – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:02
    Hned po buly v útočném pásmu se o střelu postaral Adámek. Rachůnek nezasáhl lapačkou přesně a puk začal rotovat. Naštěstí pro hosty puk rychle dostal pod svou kontrolu.

52:46
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovský kapitán DAVID ŠIMANSKÝ snižuje náskok soupeře. Šimanskému se podařilo využít situace, kdy byl vsetínský gólman mimo své působiště a poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Bez asistence.

52:36
    V mezikruží útočného pásma se sám ocitl Šánek, Rachůnek zasáhl lapačkou.

51:58
    Přerovští kombinovali a ve vsetínském brankovišti už se schylovalo ke zmatku. Finální střela Zubrů skončila na holi Mikulíka, který vyhazuje.

51:21
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Půček – 2 min., hákování).

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 6. Šánek (Vávra, Půček), 26. Adámek (Lobodowski, Jenáček), 29. Lukačka (Mikulík, Šánek), 36. Lobodowski (Kuboš) – 12. Kleniar (Šabršula), 33. Štědrý (Hanák, Šimanský), 53. Šimanský

VHK ROBE Vsetín: Lidák (Ševců) – Fojtášek, Vávra, Houser, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Calaba, Jenáček, Baďura, Šánek, Hradil.
    HC ZUBR Přerov: Rachůnek (Postava) – Šabršula, Kopeček, Vohrabal, Svozil, Hlaváč, Zeman, Gréč – Kolařík, Ministr, Krupa, Šimanský, Barveníček, Kleniar, Dvořáček, Hanák, Tarnoczy, Štědrý.

Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba