Vsetín – Slavia 3:5 (kon.) | Olomouc – Letňany 0:6 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:0 (kon.)
Havířov – Havlíčkův Brod 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Plzeň – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kolín – Kladno 3:11 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:5 (kon.) | Vítkovice – Písek 7:0 (kon.)
K. Vary – Jihlava 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
HC Slavia Praha
Sobota 17.12.2016, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Poslední třetina dlouho nenabídla nic, co by přítomné diváky zvedlo ze sedadel. Ve 46. minutě ale propálil Sachra Marek a následná řada vyloučení včetně potyček nabídla také atraktivní podívanou. Závěr utkání patřil, převážně díky hře v početní výhodě, Valachům. Nejprve se dokázal prosadit vsetínský kapitán Koňařík a půl minuty před koncem snížil na konečných 3:5 Matiaško.
    Já se s Vámi ze vsetínského Lapače loučím a přeji krásný víkend. (14:07:09)

59:28
    Vsetín právě vstřelil branku!
    MICHAL MATIAŠKO se opět stává šťastným střelcem. Pokusu vsetínského útočníka se snažil zabránit hostující obránce, který mu naopak hokejku přizvedl a puk tak zapadl pod břevno. Asistence: Michal Koňařík, Tomáš Ondračka.

58:42
    Z mezikruží vypálil Koňařík, jeho střela orazítkovala betony hostujícího brankáře.

58:24
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Janča – 2 min., hrubost).

57:51
    Ani jednomu celku se nedaří usadit v útočném pásmu. Blíže k tomu mají Vsetínští, jelikož se hraje u mantinelu v jejich útočném pásmu.

56:29
    Přihrávku Klapky mohl tečovat Vaniš, který se vrátil do pole. Puk ve vzduchu nezasáhl dle představ.

56:17

55:15
    Vsetín kombinuje, přes bránící hráče Slavie se mu však nedaří zakončit, jelikož hostující borci se nebojí lehnout si do střel. Jako jedna z mála prošla až na gólmana střela Jenáčka. Vecka zasahuje lapačkou.

54:39
    Pokus Krupy z vrcholu levého kruhu se odrazil od hrany pravého Veckova betonu.

54:17
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vaniš – 2 min., hákování).

54:02
    Další pokus Vsetína už v brance končí. MICHAL KOŇAŘÍK se trefil přesně do levého dolního rohu. Asistence: Roman Půček, Michal Matiaško.

53:25
    Půček podržel kotouč a přes obránce nahrál na Lukačku. Druhý jmenovaný si puk ještě zpracoval, čímž promarnil nejlepší příležitost ke střelbě. Nakonec přeci jen vypálil. Puk skončil v lapačce Vecky, který si tento zákrok vychutnal.

52:39
    Vaniš obkroužil bránu a hledal, kudy by zakončil. Přes bránící hráče Vsetína však žádné místo nenašel.

52:05
    Hosté v plném počtu. Puk je na hokejkách domácích hráčů, kteří se snaží vyhodit.

51:20

50:50
    Slavia se snaží využít přesilové hry 4 na 3 a střílí ze všech pozic. Sachr si je zatím jistý a všechny střely likviduje.

50:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Všetečka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Krupa – 2 min., hrubost).

50:05
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Klapka – 2 min., sekání).

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 39. Matiaško, 55. Koňařík (Půček, Matiaško), 60. Matiaško (Koňařík, Ondračka) – 13. Brož (Grim, Vobořil), 13. Klapka (Stark), 22. Klapka (Všetečka, Marek), 32. Všetečka, 46. Marek (Všetečka)

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Machač) – Ondračka, Lukačka, Már, Kuboš, Paroušek, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa, Najvar.
    HC Slavia Praha: Vecka (Dusil) – Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch, Janča.

Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Hubáček