Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:2 (kon.) | Calgary – Philadelphia 3:1 (kon.)
San Jose – Florida 5:6 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:4 (1:0, 1:3, 0:1) Stav série: 0:1
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 16.02.2017, 18:00 • ZS Prostějov • Play-off Chance ligy • Předkolo

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (20:33:51)

Je dobojováno. Přerovští hokejisté vstoupili do série proti Prostějovu skvěle a v souboji o Hanou se ujali vedení 1:0 na zápasy. Jestřábi si sice v první polovině utkání vypracovali dvoubrankový náskok, hostům ale stačilo jen něco málo přes dvě minuty na obrat a v úvodu třetí části uštědřil domácím další studenou sprchu Karel Plášek. V závěru to Vykoukalova parta zkusila bez brankáře, ani to už ale domácím nepomohlo.

59:52
    Rudovský ještě těsně před závěrečnou sirénou orazítkoval tyč!

59:18
    Domácím byl odpískán ofsajd, to už někteří diváci opouštějí své sedačky. O výhře Přerova už asi nikdo nepochybuje!

58:30
    Rudovský dlouho váhal se střelou a to se mu nakonec nevyplatilo, jeho pokus byl totiž sražen až do ochranné sítě.

58:14
    Protivného nahození od modré se neujalo, tlak Vykoukalovy party ale vrcholí. K další střele se dostal Tomáš Protivný, který ale rovněž neuspěl.

57:33
    Zubři se osvobodili, načež Kantor odjel na střídačku. Domácí to zkusí v šesti!

56:52
    Jan Rudovský už je zpět na ledové ploše, a prostějovští hokejisté tak mají možná poslední možnost zdramatizovat utkání a zabojovat o vyrovnání.

56:18
    A máme tu rovné 20. vyloučení zápasu, to se jen tak nevidí. Marek Sikora (PRE) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

55:42
    Žlutmodří stáli ve třech před Kantorem, ten se ale rozplácl jak dlouhý, tak široký a nějakým způsobem zabránil cestě puku do sítě!

55:25
    S pukem hrající Berger před útočnou modrou ještě zvolil nesmyslnou kličku a do soupeřova pásma vjel příliš pozdě – ofsajd.

54:52
    Domácí si to pět minut před třetí sirénou pořádně komplikují, Jestřábi totiž nezvládli střídání a Rudovský (PRO) půjde odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

54:10
    Dnešní utkání sleduje 2871 diváků.

53:38
    Právě Tomáš Protivný nyní vypálil od modré a jeho pokus ještě tečoval Krejčík, kotouč ale nakonec proletěl mimo.

53:11
    Ta pro Jestřáby nezačala šťastně, Protivnému na modré čáře ujel puk až do středního pásma.

52:58
    Lukáš Chmelíř (PRE) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, domácí si tak zahrají dvojnásobnou přesilovku!

52:22
    Matušova přihrávka z rohu do předbrankového prostoru neprošla a svěřenci Kamila Přecechtěla poté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

51:41
    Filip Dvořák (PRE) už sedí za katrem, kde stráví další dvě minuty za zbytečné hákování. Tohle je jedna z posledních možností pro Prostějovské...

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Protivný (L. Krejčík, Martin Novák), 26. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, M. Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Barvík) – Protivný, D. Kolář, T. Kvapil, Štindl, Pařízek, V. Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Indra – L. Krejčík, Martin Novák (A), Rudovský – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.
    HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – M. Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Zbořil, Šnajnar – Plášek, T. Sýkora (C), Sikora – Milan Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, F. Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek