Kobra – Písek 12:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Řisuty 3:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Děčín 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:5 (kon.) | Šumperk – Val. Meziříčí 2:1 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 4:0 (kon.)
Žďár n/S – Trutnov 5:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 4:3 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 13:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Stav série: 4:1
HC Řisuty
Neděle 05.03.2017, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Osmifinále

V Kotlině už probíhá děkovačka hráčů s fanoušky, čímž se s vámi také rozloučím. Přeji vám úspěšný vstup do nového týdne a u dalších onlajnů se těším na počtenou. (19:19:34)

Je rozhodnuto. Po úvodní výhře Buldoků přišla 4 vítězství Havlíčkova Brodu v řadě a Bruslaři tak postupují do čtvrtfinále. Nutno ale říci, že Řisuty byly zdatným soupeřem a Bruslaře pořádně potrápily.

59:58
    Poslední minuta už nic zajímavého nepřinesla. Celý stadion hráčům na ledě tleská a fanoušci se radují z postupu Havlíčkova Brodu do čtvrtfinále.

58:26
    Hosté už vědí, že s výsledkem dnešního zápasu nic neudělají a utkání se za potlesku tribun jenom dohrává.

57:37
    Hostům se nevydařila rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

56:32
    Po zákroku u hrazení se strhla menší mela a sudí rozdělil tresty následovně: Jakub Sedláček (RIS) obdržel 2 +2 minuty za hrubost, Miroslav Třetina (HBR) si odpyká 2 minuty za faul loktem a Patrik Přidal (HBR) inkasoval taktéž 2 minuty za hrubost. Tresty se vykrátí a bude se pokračovat klasicky 5 na 5.

56:17
    Michal Borovanský dostal pas na osu hřiště a byl sám před brankářem, byl už ale blízko a trefil tak jenom Novákovy betony.

55:45
    Řisuty zakládaly útočnou akci z vlastní třetiny a ve středím pásmu chtěl nahodit kotouč, ten ale zablokoval domácí bek a puk skončil na střídačce Havlíčkova Brodu.

54:35
    David Vala opouští trestnou lavici, domácí se ubránili.

54:13
    Teď už se domácí brání opět skvěle a hosté se nemohou dostat za modrou čáru.

53:40
    Teď už se Buldoci usadili v útočném pásmu a vymysleli nebezpečnou šanci. Michal Borovanský udělal oblouček v pravém kruhu a přihrál před brankoviště na Marka Čurillu, toho ale Novák vychytal betonem.

52:59
    Bruslaři se ale rychle osvobodili, další rozehrávka Řisut navíc skončila zakázaným uvolněním.

52:35
    Řisuty teď mají vhodnou příležitost, aby s výsledkem utkání něco udělali. David Vala (HBR) je totiž vyloučen za faul kolenem a domácí se budou bránit ve čtyřech.

52:12
    Havlíčkobrodští znovu vyhráli buly v útočném pásmu a znovu přišla střela od modré čáry, kterou vyslal David Vala, Jan Ilašenko ji ale vyrazil levým betonem.

51:52
    Jakub Lacina se po vyhrané buly opřel do puku na modré čáře, jeho střela měla velkou razanci, ale mířila mimo.

51:40
    Hostujícímu mužstvu nevyšla rozehrávka a puk tak doputoval jenom na zakázané uvolnění.

51:12
    Na ledě je už i David Kozlík a oba týmy tak hrají v plném počtu.

50:48
    Patrik Přidal se natlačil z osy hřiště až před brankoviště a dokázal zakončit, Jan Ilašenko jeho pokus ale pokryl.

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 7. Michálek (Voříšek, Duben), 7. Třetina (Endál), 44. Přidal (Třetina, Kulhánek) – 13. Janeček (Kos)

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – Vala, Kulhánek, Duben "A", Lacina, M. Semrád, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Michálek, Kozlík, Voříšek – Beneš, Ludvík, Kuchta – Teplý, Křížek, Navrátil
    HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Babický "A", Sedláček, Matula, Kolářík, Keller, Bílek, Kulich – Krpata, Kos "C", Borovanský – Záleský, Čurilla, Hegenbart "A" – Slavíček, Janeček, Havlůj – Náprstek, Fortelka, Vyskočil

Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Maťašovský, Roman Komínek