Boston – Detroit 6:1 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Dallas – Ottawa 2:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (2:0, 1:1, 2:0) Stav série: 1:1
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 09.03.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

Dnešní zápas jednoznačně ukázal, že i Karlovy Vary dokážou porazit tak těžkého soupeře, jako je Jihlava. Série se tedy znovu podívá na led Dukly, kde poznáme vítěze čtvrtfinále extraligy staršího dorostu.

Pro dnešní utkání je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák. (20:06:17)

59:51
    Hra je definitivně u konce.

59:40
    Hra končí v podání Karlových Varů, které zásluhou lepšího výkonu vyhrávají vysokým rozdílem.

58:47
    Hra již nemá žádné vysoké tempo.

57:48
    Jihlava se ještě snaží vstřelit druhý gól zápasu, ale domácí kontrolují tempo hry.

56:46
    Domácí již pouze dohrávají utkání a pouze se snaží nedělat chyby.

55:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nádherná sólo akce MARTINA SLABÉHO, který se velmi šikovně prosmýkl mezi dvěma hráči a zároveň dokázal zakončit střelou ke vzdálenější tyči. Zvyšuje tak náskok již na 5:1!

55:23
    Domácí požádali o oddechový čas.

54:58
    Energetici se snaží kontrolovat poslední minuty zápasu a spíše pouze vyhazují puk a nic neriskují.

54:23
    Jihlavě se pomalu začíná vzdalovat dnešní výhra. Dukle se vůbec nedaří prosadit mezi hráči Energie.

53:09
    David Holub měl úplně prázdnou bránu, ale nedokázal kotouč přesně trefit.

52:49
    Energie velmi dobře obstála oslabení a vůbec nemá problém s odrážením útoků soupeře.

51:44
    Jan Trávník rozjel další útok, ale byl zastaven na modré čáře.

50:57
    Jihlava se v posledních deseti minutách snaží dostat do útoku a celkem se jí to daří.

50:35
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Slabý – 2 min., sekání).

49:21
    Karlovarští jsou velmi aktivní a stále jsou na puku.

48:16
    Karlovarští se dalším gólem opět přiblížili vítězství nad Jihlavou, která stále tápe, jak se prosadit v útočném pásmu.

47:22
    Další gól Karlových Varů! Skvělou střelu z první předvedl FRANTIŠEK KLEJNA, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě a zvyšuje tak na 4:1. Asistence: Jiří Halberštát, Daniel Petrov

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 12. Slabý (Habr, Šik), 20. Bečka (Cankov), 25. Habr (Šik, Halberštát), 48. Klejna (Halberštát, Petrov), 56. Slabý – 22. Vála (TS)

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Bernáth, Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl (A), Ptáček, Kořán, Brabec, Klejna – Holub, Habr, Maydl, Bečka (C), M. Slabý, Šťastný, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát (A), Petrov
    HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Mareš, Trávník, Marek, Vála, Havelka – Daňhel, Kadleček (C), Jindra, Ulovec, Musil, Filip, M. Vála (A), Hrbatý, J. Slabý, Strnad

Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík