Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Ottawa – Boston 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 0:1 (po pr.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (kon.)
HC Olomouc
2:6 (0:2, 1:0, 1:4)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 07.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Play-out extraligy • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:11:51)

Karlovy Vary si tak zaslouženě odváží zpět na západ Čech tři body.

Třetí třetinu jasně ovládli Karlovarští, kteří se během jedenácti minut trefili čtyřikrát. Dvoubrankový náskok nejprve vrátil hostům Tomáš Harant, o dvě minuty později přidal další gól David Gríger. Netrvalo dlouho a síť za Falterem se rozvlnila ve třetí třetině potřetí, když za něj gól poslal Jakub Flek. Hanáci pak ještě sice snížili po střele Davida Škůrka, hosté si ale své vítězství pojistili šestou brankou z hole Petra Stloukala.

59:32
    Zápas se dohrává před brankou karlovarského brankáře.

58:51
    Sundher to zkusil z pravé strany, jeho střelu ale Honzík vyrazil do rohu kluziště.

58:05
    Kohouti se drží v útočném pásmu, hosté ale výborně brání.
    56:27 David ŠKŮREK - 2:6
    Zdroj: Hokejka TV

56:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti přesilovou hru rychle využívají a snižují náskok hostů, když tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě DAVID ŠKŮREK. Asistence: Jiří Ondrušek.

56:06
    Karlovarští jdou rovnou do tří. Milan Mikulík (KVA) si odsedí menší trest za sekání. Menší trest za nedovolené bránění si odpyká i David Honzík (KVA). Trest odsedí Milan Davídek.

55:31
    Karlovarští jsou při chuti a dál se drží v útočném pásmu.
    54:39 Petr STLOUKAL - 1:6

54:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Napodruhé to ale PETRU STLOUKALOVI vyšlo. Hostující útočník to nejprve zkusil od pravého mantinelu, Falter ale puk vyrazil. Stloukal se znovu dostal k puku, obkroužil branku a mířil do odkryté brány. Asistence: Martin Rýgl, Milan Davídek.

54:29
    Stloukal z levé strany trefil jen výstroj Faltera.

53:50
    Olomoučtí se drží v útočném pásmu a u hrazení bojují o puk. Šikovnější jsou ale hosté.

53:12
    Macuh se snažil procpat puk do branky u levé tyčky, Honzík ale skulinky včas ucpal.

52:35
    Do útoku se snažil protlačit Herman, u modré čáry ale přišel o puk.

51:48
    Energetici znovu kombinují v útočném pásmu. U modré čáry zkoušel zastavit puk Flek, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

51:00
    Eberle se znovu natahoval po rozehrávce Karlových Varů, puk mu ale proklouzal pod hokejkou.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 33. Burian (Eberle), 57. Škůrek (Ondrušek) – 12. Rýgl (Kindl), 12. T. Rachůnek (Gríger, Sičák), 44. Harant (T. Rachůnek, Gríger), 46. Gríger (Sičák, Kindl), 49. Flek (O. Beránek), 55. Stloukal (Rýgl, Davídek)

HC Olomouc: Falter (Konrád) – Škůrek, Ondrušek (C), Staněk, Rašner, Rutar, Spurný – Burian (A), Sundher, Eberle (A) – Laš, Herman, Fořt – Macuh, R. Vlach, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Kotala – Podlaha.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Tadeáš Dvořák) – Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, Kindl – Flek, Davídek, O. Beránek.