Buffalo – Toronto 2:4 (kon.) | Detroit – Ottawa 5:4 (1:0 po s.n.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 04.04.2017, 18:00 • Tipsport arena • Baráž o extraligu • 4. kolo

I druhý vzájemný zápas Dynama s Energií v řadě našel svého vítěze až v nadstavbě. Po urputné základní hrací době, která skončila 2:2 se šlo do prodloužení, ve kterém Vary nejprve hrály přesilovou hru, která své využití ještě nenašla, ale o pár chvil později se David Gríger snažil přihrávat do druhé vlny a kotouč si do vlastní sítě nešťastně srazil kapitán Dynama Tomáš Rolinek. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke a Jakub Cimburek. (20:47:07)

63:26 Dávid GRÍGER - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

63:26
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácím se nepodařilo dobře vyřešit přečíslení dvou proti jednomu a tak se ke stejné situaci dostali na druhé straně hokejisté Energie. DAVID GRÍGER řešil situaci střelou, která po odrazu od Marka Trončinského skončila v brance. Bez asistence.

63:04
    Trončinský s Tomáškem se dostávali dopředu, ale první jmenovaný nedokázal přihrát do druhé vlny.

62:50
    Navíc se píská postavení útočícího hráče v brankovišti, domácí oslabení přežili.

62:43

61:33
    Po další sérii přihrávek se k zakončení dostal Mikulík a Růžička na poslední chvíli vytěsnil puk, který jasně mířil do brány!

60:56
    Energie zahájila přesilovku dobře, po krátké kombinaci dostal puk Tomáš Dujsík a Růžička musel zasahovat.

60:43
    Hned na úvod prodloužení dostává Energie výhodu přesilové hry. Petr Sýkora musel zatáhnout za ruční brzdu a dostává dvě minuty za podražení.

60:20
    Rachůnek prokličkoval až za domácí obranu a poté přihrál na modrou čáru Dvořákovi. Do jeho rány se obětavě vrhl Tomáš Rolinek.

60:01

Za námi je i třetí třetina a vítěz stále není znám. Dynamo ve třetí třetině svého soupeře jasně přehrálo a dostalo se hned k několika brankovým příležitostem. Ani jednu z nich se však nepodařilo využít a všechny aktéry opět čeká prodloužení, či případné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Harant se dostal k nebezpečnému zakončení od modré čáry. Puk trefil vedle Růžičkovy branky.

59:12
    Rozhodčí dost necitlivě přerušil hru s domněním, že puk zasáhl kostku. Vzhledem k tomu, že stál úplně na druhé straně, než kotouč letěl, se domácí fanoušci bouří a pár z nich zasypalo ledovou plochu odpadky.

58:18
    Další Nahodilův pokus od mantinelu stihl Honzík přikrýt dříve, než se k němu sjeli dorážející hráči.

Marek Votke

Jakub Cimburek

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Trončinský, Rolinek), 36. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) – 15. Mikulík (T. Rachůnek, Sičák), 26. Skuhravý (Kindl, Dujsík), 64. Gríger

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Havlík, Chaloupka, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Panna – Bárta, T. Kaut, Starý.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák, M. Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Baldajev – Mikulík, Dušek, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Kindl – V. Tomeček, Tuominen, Davídek – Flek, Gríger, O. Beránek.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Svoboda, Lhotský

Diváci: 8 003