Švýcarsko – Lotyšsko 4:0 (kon.) | Česko – Bělorusko 7:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 14.04.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 8. kolo

Baráž o extraligu je letos extrémně vyrovnaná, a tak hraje každý bod velkou roli. Dnes byla dělba celkem spravedlivá. S prázdnou neodešel ani jeden tým – Karlovy Vary předvedly kvalitní výkon a ke konci základní hrací doby dokonce sahaly po rozhodující brance. Tak se ale nestalo a Motor svůj tlak v prodloužení využil ke vstřelení klíčové branky.

České Budějovice tedy aktuálně se 13 body vedou tabulku baráže. Každou chvíli se ale očekává konec zápasu v Jihlavě, která by se případným ziskem druhého bodu dostala s Motorem na stejnou úroveň. To Karlovy Vary budou po 8. kole jistě poslední. Na kontě ale mají 11 bodů, což je minimální rozdíl, a ještě zdaleka není dobojováno. (20:03:38)

62:33 Miloslav ČERMÁK - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

62:33
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí se nakonec opravdu dočkali! Hosté už se dlouho bránili a Českobudějovičtí ostřelovali jejich branku. Pavlin si potom na modré čáře vyměnil puk s MILOSLAVEM ČERMÁKEM, který si sjel až na vrchol kruhu, odkud poslal přesně mířenou střelu do horního růžku. Asistence: Žiga Pavlin.

61:56
    Po střele Chovana hezky tečoval Filip Novák, který šel operovat před branku. Honzík v poslední chvíli vyrazil puk!

61:11
    Tomáš Harant hodně tvrdě a nevybíravě v rohu hřiště sestřelil Jiřího Fronka. Rozhodčí ale nakonec celou situaci vyhodnotil ve prospěch Karlových Varů a hosté tedy potrestáni nebudou.

60:46
    České Budějovice cítí šanci a berou si oddechový čas.

60:46
    Milan Mikulík podržel Michala Chovana na modré čáře a oslabí svůj tým! V prodloužení by se takový zákrok nemusel vyplatit.

60:35
    Filip Novák to hezky zkusil bekhendem z mezikruží, ale Honzík vytasil svůj pohotový beton.

60:01

Ani třetí třetina vítěze utkání neurčila. Do vedení se jako první dostala Energie, domácím však trvala odpověď pouhých 16 sekund. V prodloužení je vše otevřené. Motor jako jediný v baráži ještě ani jednou nevyhrál v prodloužení či nájezdech.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26
    Hraje se stále v obranné třetině domácího týmu, uvidíme, jestli z toho ještě něco bude.

58:36
    Mikulík s Novákem se vrací na led, takže se hraje čtyři na pět.

58:20
    Energie je pevně usazena v útočné třetině a hráči si rychle vyměňují kotouč.

57:12
    Karlovy Vary si berou oddechový čas.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 43. Vak (Hřebejk, Mucha), 63. Čermák (Pavlin) – 43. Flek (O. Beránek, Skuhravý)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman – Fronk, Vak, Hřebejk (A) – Šulek, Rob, Babka – J. Bárta.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák (A), M. Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Weinhold – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý (C), Kindl – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Dušek, Harkabus.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Bláha, Špůr

Diváci: 6 421 (vyprodáno)