Karviná – Liberec 0:1 (kon.) | Brno – Sparta 2:0 (kon.) | Slovácko – Olomouc 0:0 (kon.)
MFK Karviná
0:1 (0:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 26.08.2017, 16:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • HET liga • 5. kolo

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (18:12:28)

Liberec se hubeným vítězstvím prozatím posunul na 2. místo tabulky a bude čekat, co na to soupeři v dalších utkáních 5. kola HET ligy. Karvinou naopak pravděpodobně čeká sestup z 11. místa níže a její potíže s produktivitou ji začínají nepříjemně zařazovat mezi celky, které nejspíš budou bojovat o záchranu.

Uktání sledovalo pouhých 2 813 diváků. Obyvatelé Karviné a okolí by se nad docházkou na fotbal měli výrazně zamyslet, protože při víceméně nulové ligové historii ve městě a kapacitě místního útulného stadionu by mělo být pravidelně vyprodáno.

Žluté karty: 5-2

Druhý poločas také nabídl vyrovnanou podívanou, ve které měly oba celky pasáže, kdy protivníka výrazně zatlačili. Bylo k vidění velké množství šancí na obou stranách, dlouho však vládli brankáři, případně měli střelci špatnou mušku. Štepanovského ránu do protipohybu vyrazil Kolář, to samé dokázal se střelou střídajícího Budínského. Na pomezí 70. minuty měli hosté 3 šance během 3 minut, ale Breite jen rozvlnil boční síť, střídající Pulkrab v samostatném náběhu nechal vyniknout Berkovce a Graiciar technicky minul branku. Karviná poté dostala výbornou možnost trestného kopu z 18 metrů, ale Budínského pokus pod břevno Kolář vyškrábl. Tak přišel trest na druhé straně. V 81. minutě vyřešil Havelka situaci 5 na 4 ideální přihrávkou na Coufala, který prostřelil brankáře. V závěru se hostům podařilo hru rozkouskovat, takže jedinou šanci na vyrovnání měl v nastavení hlavičkující Košťál, který však těsně minul. Karviná začíná v této sezóně doplácet na chabou produktivitu a Liberec si z vyrovnaného utkání odváží 3 body po vítězství 1:0.

90+4

90+4
    Karviná se sice drží na útočné polovině, ale její snaha o vyrovnání je zatím marná.

90+4
    Moravec sice obešel Folprechta, ale spoluhráči nebyli rozběhnutí, takže jeho až příliš dlouhý oblouk končí u vyběhnutého Koláře.

90+3
    Severočeši po rozehrání trestného kopu poslali míč k rohovému praporku a tam takticky šetří čas, což se jim daří.

90+2
    Letić nešetrným zákrokem ukončil akci Liberce 30 metrů od branky domácích a dostává žlutou kartu.

90+1
    Brankář Kolář tak dlouho otálel s odkopem od branky, až dostal žlutou kartu.
    90+1. Košťál mohl hlavou vyrovnat, těsně minul.
    90+1. Košťálova hlavička mimo

90+1
    Mohlo být vyrovnáno! Výborný centr Eismamnna z levého křídla lízl Košťál těsně za zadní tyč!

90
    Ve druhé půli se budou nastavovat 4 minuty.

90
    Šisler vyhrál hlavičku proti dvěma protivníkům a zakládá domácí útok.

89
    Neskutečně rozzkouskovaná hra. Rozhodčí přerušuje snad každých 20 sekund. Karviná je zatím absolutně bezzubá.