Karviná – Olomouc 3:5 (kon.) | Brno – Liberec 1:2 (kon.) | Slovácko – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
MFK Karviná
3:5 (1:2)
SK Sigma Olomouc
Sobota 16.09.2017, 17:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • HET liga • 7. kolo

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (19:09:41)

Olomouc se po tomto vítězství minimálně do neděle posune na druhé místo tabulky a bude čekat, jak dopadne derby pražských S. Karviná sice zatím zůstává na 13. místě, ale bude čekat na výsledky Jihlavy a Mladé Boleslavi. Ve hře je pád na předposlední příčku.

Žluté karty: 2-1

Ve druhém poločase padlo dokonce 5 branek a také tuto část vyhráli hosté, ačkoliv to dlouho vypadalo úplně jinak. Karviná totiž přišla z kabin nabuzená, vlétla na soupeře jak velká voda a již po 6 minutách vyrovnala přesnou hlavičkou Panáka. Vzápětí mohl otočit zápas Budínský, ale Buchta dobře zasáhl. Slezané pokračovali v aktivní hře, ale hosté se také osmělili a začali hrozit z brejků. Vepřek v jednom z nich prostřelil brankáře, ale z prázdné branky vyhlavičkoval míč Košťál. Přesto šli hosté znovu do vedení po výborné práci střídajícího Obročníka a střílejícího Falty. Aby toho nebylo málo, o několik minut později prošel přes dva hráče Houska a vrátil Sigmě dvoubrankový náskok. Slezané ještě jednou dokázali snížit, z penalty po sražení Ramíreze se nemýlil Budínský, ale zoufalý tlak v závěru vyústil jen v další brejk Olomouce a po situaci 2 na 1 uzavřel skóre do prázdné branky Zahradníček. Přestřelku v Karviné tak zvládla lépe hostující Olomouc a vítězí 5:3.

90+2

90+2
    Během nastavení se vůbec nic nestalo a 120 sekund uplynulo jako voda.

90
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

90
    Do statistik se zapíše ještě Eismann, který po faulu ve středu pole dostává žlutou kartu.

90
    Poslední střídání Olomouce ještě před rozehráním. Odchází právě střelec dvou branek Zahradníček a nahrazuje ho Hála.
    89. Tomáš ZAHRADNÍČEK - 3:5

89
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Sigma si odveze na Hanou tři body! Moravec prohrál souboj a vznikl z toho brejk 2 na 1. Ten celou dobu táhl Plšek, zakončoval sám, jeho střelu na levou ruku Berkovec skvěle vyrazil, ale pouze před TOMÁŠE ZAHRADNÍČKA, který neměl problém dorazit míč do prázdné branky! Bez asistence.

88
    Rychlý kontr Olomouce, dobrý centr na malé vápno ve skluzu zastavil Čolić.

87
    Ten někdo z hráčů v bílém dresu prodloužil, ale pouze směrem k Buchtovi.

87
    Sigma ve dvou řadách brání přístupy do pokutového území. Teď to Karviná zkusí dlouhým autem.

86
    Teď již jsou domácí usazeni na útočné polovině. Budínský však nemá komu přihrát a musí couvat.

86
    Ovšem útočným faulem se připravuje o tlak.

85
    Rohový kop sice Plšek nadrazil, ale to bylo ze strany hostů vše a Karviná jde vpřed.

84
    Druhé střídání Olomouce. Falta se velmi pomalu loudá od rohového praporku, na jeho místo jde Moulis.

84
    Falta se rozběhl po levé straně, ale Čolić mu výborným skluzem vypíchl míč. Rohový kop.

Libor Štěpán

Branky: 45. Budínský (Košťál), 51. Panák (Letić), 80. Budínský (pen.) – 2. Zahradníček (Plšek), 10. Plšek, 68. Falta, 75. Houska, 89. Zahradníček

Karty:   34. Janečka (KAR), 90. Eismann (KAR) – 44. Jemelka (OLO)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 15:9.
    MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (C) (71. Čolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramírez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák.
    Náhradníci: Le Giang – Čolić, Lischka, Puchel, Smrž, Eismann, Ramírez.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek.
    Náhradníci: Reichl – Moulis, Manzia, Štěrba, Hála, Obročník, Linhart.

Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský