Karviná – Dukla Praha 1:3 (kon.) | Brno – Jablonec 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Ostrava 0:0 (kon.)
Liberec – Jihlava 1:3 (kon.) | Olomouc – Bohemians 1905 1:1 (kon.) | Slovácko – Teplice 0:0 (kon.)
Slavia – Plzeň 2:0 (kon.)
SK Slavia Praha
2:0 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 05.05.2018, 18:30 • Eden Aréna, Praha-Vršovice • HET liga • 27. kolo

Díky za pozornost a z Edenu se loučím, pěkný večer. (20:36:30)

Z Prahy se pozvolna loučím, Plzeň dnešní mečbol nevyužila a ještě to může mít složité. Má to sice ve svých rukou, ale Slavia se díky dnešní výhře dostala teoreticky do hry.

Duel dokráčel do svého konce. Slavia dokázala ve šlágru 27. kola HET ligy porazit Plzeň vcelku zaslouženě 2:0. V prvním poločase se hlavičkou opřel do míče Tecl a smolným odrazem od Řezníka se míč dostal do sítě. Kozáčik musel častokrát řešit mnoho nebezpečných situací soupeře, pochvalu zaslouží za chycenou penaltu ve druhém poločase. Stoch sice nedal z penalty gól, ale nápor domácích pokračoval a po střele Tecla už neměl slovenský gólman nárok.

Hosté sice dokázali snížit Havlem, ale jeho střela byla z ofsajdového postavení a po konzultaci s videorozhodčím branka nemohla platit. Výsledek 2:0 tedy zůstal až do konce a Slavia bere tři body.

90+4
    90+3. Poslední naděje Plzně zhasla, Hořava hlavičkoval nad

90+3
    Ještě jeden trestný kop pro Viktorku. Po centru Kopice hlavičkoval Zeman, ale nepřesně.

90+2
    Danny se snažil procpat mezi Hubníkem a Kovaříkem, zakončení se nekonalo.

90
    Nastavují se čtyři minuty. U míče hosté, kteří ještě zkouší hledat Chorého s Krmenčíkem dlouhými nákopy.

90
    Už se hraje poslední minuta zápasu, diváci ve stoje děkují svým hráčům za předvedený výkon.
    89. Stoch si vyšlápl na o dvě hlavy většího Chorého, konflikt řešil rozhodčí

89
    Ještě z toho byla málem jedna možnost pro Slavii, Stoch ale tentokrát necentroval přesně.

88
    Pokud zápas skončí tímto výsledek, Plzeň si na oslavy musí ještě počkat, ale stále ji bude chybět pouze bod k jistotě. Slavia si po dnešní výhře může upevnit druhé místo, její olomoucký konkurent dnes jen remizoval s Bohemkou.

87
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Ondřej Kúdela.

85
    Pět minut do konce řádné hrací doby, domácí kontrolují dosažený výsledek, vedou naprosto zaslouženě. Po celý zápas jsou svěřenci Jindřicha Trpišovského lepší a v útoku hladovější. A to ještě neproměnil Stoch pokutový kop.

84
    Zeman vybojoval roh pro svůj tým, sám se rozhodl zahrát, ale nikoho nedokázal najít. Hosté se v útoku stále trápí.