Pardubice – Frýdek-Místek 1:0 (kon.) | Třinec – Příbram 2:1 (kon.) | Opava – Vítkovice 6:2 (kon.)
Táborsko – Olympia Radotín 2:2 (kon.)
Slezský FC Opava
6:2 (3:1)
MFK Vítkovice
Sobota 05.08.2017, 14:30 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 2. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:23:28)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:11.

Zápas je u konce a výsledek je pro opavské velice příznivý, naopak pro hosty velmi krutý. I ve druhé půli pokračoval nápor opavských a přibývaly i góly. Na 4:1 dal v 59. minutě Jan Schaffartzik a definitivně rozhodl o výsledku. O další tři minuty později si hosté dali Ondřejem Cvernou vlastní gól a to už byl pro hosty skutečný zmar. Alespoň menší náplast na nepovedený výsledek dal v 77. minutě Tomáš Mrázek proměněným pokutovým kopem, poslední slovo však měli domácí. V 82. minutě utekl Joel Ngandu Kayamba a po svém sólu upravil na konečných 6:2.

90

90
    Ofsajd Opavy, v něm byl zachycen Jurečka.

89
    Domácí hráči si přihrávají na půlce, zbytek hráčů jen pomalu pobíhá po trávníku.

88
    Že je zápas ztracen, to hosté dobře ví, ani oni se k rozehrávce dvakrát nehrnou.

87
    Domácí v poklidu kombinují na útočné polovině, publikum spokojeně tleská.

86
    Domácí Jursa se pokoušel dostihnout míč na hrací ploše, o kousek mu to nevyšlo.

85
    Ne, z tohoto nic nebylo, domácí to ale trápit nemusí, o výsledku je rozhodnuto.

84
    Opava v dalším náporu, je tu roh.

84
    Poslední střídání Opavy, Joel Ngandu Kayamba je nahrazen Václavem Mozolem.

82
    Opava právě vstřelila branku!
    A je to 6:2. Do sóla se dostal JOEL NGANDU KAYAMBA a i když se Květon snažil sebevíc, střelu mu vykrýt nedokázal. Zákrok Hruzíka na brankové čáře už pak přišel pozdě.

81
    Květon má míč ve svém držení, lapil překvapivou střelu z pravé strany.

80
    Hraje se teď už uvolněný fotbal, zejména domácí už v obraně dělají chyby.

78
    Už se zase hraje na druhé straně, Opava rozehrává standardku po faulu na Kayambu.

77
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Pokutový kop si vzal na starost TOMÁŠ MRÁZEK a střelou do horního rohu nedal Fendrichovi žádnou šanci..

Aleš Pur

Branky: 2. Stříž, 35. Smola, 42. Kuzmanović, 59. Schaffartzik (pen.), 62. Cverna (vla.), 82. Kayamba – 11. Mrázek, 77. Mrázek (pen.)

Karty:   65. Schaffartzik (OPA), 76. Jurečka (OPA), 77. Kuzmanović (OPA) – 43. Kučera (VIT), 51. Matěj (VIT), 58. Cverna (VIT)   23. Honiš (VIT)

Slezský FC Opava: Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek (C), Stříž – Zapalač, Zavadil (74. Jursa), Schaffartzik, Kayamba (84. Mozol) – Kuzmanović, Smola (68. Jurečka).
    Náhradníci: Lasák – Jursa, Radić, T. Čelůstka, Jurečka, Mozol, Puškáč.

MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula (C), Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (66. Pavelka), Kučera – Mrázek, Mišinský (61. Hruzík).
    Náhradníci: Nemrava – Kotouč, Hruzík, Szotkowski, Hýbl, Pavelka, Bzirský.

Rozhodčí: Pavel Franěk – Petr Kotalík, Radim Dresler

Diváci: 2 186