Olympia Praha – Vítkovice 0:0 (10:15) | Třinec – Pardubice 0:0 (10:15) | Příbram – Ústí n. L. 0:0 (15:30)
Hr. Králové – Sokolov 0:0 (16:00) | Č. Budějovice – Opava 0:0 (16:15)
před zápasem
SK Dynamo Č. Budějovice
0:0 (-:-)
SFC Opava
Sobota 21.10.2017, 16:15 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • Fortuna národní liga • 12. kolo
Vsaďte si: 2.55 3.0 2.8
   
  Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat Pavel Vlasjuk a Michal Novák. (19:02:13)
   
  Předpokládané sestavy:

  Dynamo:
  Staněk – Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský – Wermke, Javorek, Čavoš, Pouček – Mashike, Táborský (Kadula).

  Opava: Fendrich – Simerský, Radić, Žídek – Kuzmanović, Schaffartzik, Jursa, Zapalač – Kayamba, Smola, Jurečka.
   
  Vzájemné zápasy:

  Jako je vyrovnaná bilance obou soupeřů v probíhající sezoně, podobně je na tom i ta celková mezi Dynamem a Opavou. Šestkrát zvítězili Slezané, šest zápasů skončilo nerozhodně a čtyřikrát se radovali černobílí. To vše při shodném skóre 21:21. Oba vzájemné duely v minulé sezoně skončily stejným výsledkem. Nejprve v desátém kole zvítězili doma Jihočeši 2:1, když hosté hráli v zapůjčených dresech, protože ty opavské byly podobné těm domácím. Jarní odveta v Opavě skončila 2:1 pro domácí, kteří Horejšův tým přehráli. Hosté se snížení dočkali až v nastaveném čase Petrem Benátem.
   
  Dynamo má v tabulce stejně bodů jako vedoucí Opava. Jihočeši prožívají povedený ročník a mohou přemýšlet o návratu mezi prvoligovou elitu. Svěřenci trenéra Davida Horejše dlouhé roky v brance sázeli na Zdeňka Křížka, v posledních třech zápasech však nastupoval gólman reprezentační jednadvacítky Jindřich Staněk, který se jeví v dobrém světle. Při teprve postupném návratu Helešice do sestavy je obranná čtveřice mužstva jasná. Opírá se o Nováka na stoperu a kapitána Kladrubského. V záloze odvádí penzum práce Javorek s Čavošem, na křídlech zpravidla řádí Wermke s Peškem, druhý jmenovaný ale kvůli kartám nenastoupí. V útoku dostává šanci Mashike s Táborským, k dispozici je i Kadula.

  Peškova absence není jedinou. Českým Budějovicím dlouhodobě chybí Čermák, trhlinu ve svalu má útočník Turyna a po zranění se teprve vrací Helešic. Na Střeleckém ostrově však panuje veselá nálada, Jihočeši se na šlágr o první místo těší. Doma je zatím v sezoně nikdo neporazil, po bodu si odvezli fotbalisté Žižkova a Frýdku-Místku.
   
  Slezský FC Opava je ambiciózní druholigový celek, který pomýšlí na návrat mezi elitu. V minulé sezoně to týmu Romana Skuhravého těsně nevyšlo, když Slezané marně proháněli duo Ostrava-Olomouc, navíc dokráčeli až do finále domácího poháru. V nové sezoně má Opava cíle obdobné. V poháru už si na ní sice Plzeň dala pozor, v domácí soutěži však Slezský FC udělá maximum pro to, aby postoupil do první ligy. Rozjeté to jeden z největších favoritů Fortuna národní ligy nemá špatně. Po jedenácti kolech vede, má stejně bodů jako druhé Dynamo a pouze jednou poznal porážku, konkrétně ve Znojmě.

  Skuhravého celek se opírá o Viléma Fendricha v brance, který odchytal všechny dosavadní zápasy. Obraně šéfuje zkušený kapitán Jan Žídek společně s Dominikem Simerským, který ještě nechyběl ani minutu. Našlapaná záloha čítá nejlepšího střelce týmu Srba Nemanju Kuzmanoviče, jenž už se v aktuální sezoně prosadil sedmkrát. Důležitým článkem střední formace je i Jan Schaffartzik, penaltový specialista, který ale při poslední domácí remíze s Varnsdorfem neuspěl ani při opakovaném pokutovém kopu. Zapomínat nemůžeme ani na jednu z největších hvězd Pavla Zavadila, který ale není stoprocentně připraven. V útoku je velkou hrozbou vytáhlý forvard Tomáš Smola doplňovaný konžským útočníkem Kayambou. Oba vstřelili zatím po pěti brankách.
   
  Vítejte při sledování online přenosu ze šlágru 12. kola Fortuna národní ligy. V něm se v sobotu od 16.15 na Střeleckém ostrově představí domácí Dynamo proti Slezskému FC Oprava.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
   
   

  Pavel Kortus ml.

  Branky:


  SK Dynamo Č. Budějovice:
  SFC Opava:

  Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Novák