Žižkov – Pardubice 0:0 (10:15) | Č. Budějovice – Sokolov 0:0 (17:00) | Varnsdorf – Ústí n. L. 0:0 (17:00)
Vlašim – Opava 0:0 (17:00)
před zápasem
SK Dynamo Č. Budějovice
0:0 (-:-)
FK Baník Sokolov
Neděle 22.04.2018, 17:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • Fortuna národní liga • 23. kolo
Vsaďte si: 1.75 3.4 4.52
   
  Utkání bude jako hlavní sudí řídit Pavel Rejžek, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jan Petřík a Jakub Šimáček. (22:47:48)
   
  Vzájemné zápasy:

  Oba celky toho spolu moc neodehrály. Ze sedmi duelů má Dynamo se Sokolovem vyrovnanou bilanci – každý vyhrál dvakrát, třikrát se body dělily. V postupové sezoně Jihočechů 2013/14 paradoxně Baník černobílé dvakrát porazil. Poslední měření sil v 9. kole na západě Čech rozhodla jediná branka, kterou zařídil Jakub Pešek. Z historického hlediska je zajímavý ještě jeden zápas a to ten z 19. kola sezony 2015/16. Na Střeleckém ostrově tehdy vyhráli domácí 1:0, ale ze tří nařízených penalt nebyla proměněna ani jedna – Dynamo zahodilo dvě, jeho soupeř jednu.
   
  Dynamo České Budějovice zlomilo nepříznivou sérii a po deseti zápasech si znovu mohli zakřičet vítězný pokřik. Jihočeši zvládli utkání v dalekém Frýdku-Místku, když výhru 2:1 režírovali Petr Javorek s Filipem Haškem a Erichem Puchelem. Dobře se však znovu prezentoval i mladík Lukáš Havel a nelehký záskok za nemocného Staňka předvedl Zdeněk Křížek, jenž dodal týmu klid a jistotu. Na dobrou formu posledních dní navázal i Elvis Mashike. Zkrátka Dynamo se opět rozjelo a hlavně po psychické stránce je pro černobílé výhra velkou úlevou.

  V tabulce se nic zásadního nezměnilo. Dynamo zůstalo šesté, na třetí Hradec ztrácí pět bodů, na druhou Příbram bodíků deset. Nepříjemností je ztráta kapitána Jiřího Kladrubského, který ve Frýdku inkasoval čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Pomalu se lepší zdravotní stav Michala Řezáče, otázka visí nad startem Sajčiče a Wermkeho, které rovněž trápí zdravotní problémy. Po výhře venku chtějí Jihočeši potěšit také vlastní diváky na Střeleckém ostrově, kde se jim nepovedlo zvítězit od října.
   
  FK Baník Sokolov je stabilním účastníkem Fortuna národní ligy. Po povedených letech, kdy Západočeši útočili ve druhé lize na nejvyšší mety, se v posledním ročníku Baník naopak strachoval do posledního kola o záchranu. V probíhající sezoně má tým trenérů Vítězslava Hejreta a Pavla Horvátha jiné starosti. Od úvodu se pohybuje ve středu tabulky a po dvaadvaceti kolech mu patří devátá příčka o tři body za Dynamem. Sokolovští drží záporné skóre a patří mezi nevyzpytatelné celky. Doma třikrát za sebou nevyhráli, venku dokázali uspět ve Znojmě, remizovat v Třinci, ale například inkasovat debakl v Táborsku.

  V brance má Baník dvě zkušené tváře. Jaroslav Belaň i Petr Bolek jsou na druholigové poměry nadstandardním zbožím. Obraně šéfuje bývalý obránce Táborska Peter Mráz, hru před obránci čistí Vojtěch Machek, s devíti žlutými kartami nejtrestanější muž soutěže. O ofenzivu se starají kapitán Jakub Dvořák, šikovný Vávra či nejlepší střelec mužstva Jan Kosak. V posledních zápasech se Sokolovští museli obejít bez zkušené dvojice Glaser – Přeučil.
   
  Vítejte při sledování online přenosu z utkání 23. kola Fortuna národní ligy. V něm se v neděli od 17 hodin na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích utká domácí Dynamo s hosty ze Sokolova.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
   

  Pavel Kortus ml.

  Branky:


  SK Dynamo Č. Budějovice:
  FK Baník Sokolov:

  Rozhodčí: Rejžek – Petřík, Šimáček