Žižkov – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Frýdek-Místek 4:0 (kon.) | Příbram – Vítkovice 2:1 (kon.)
Varnsdorf – Opava 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Znojmo 3:2 (kon.)
FK Varnsdorf
1:2 (1:1)
Slezský FC Opava
Neděle 29.04.2018, 17:00 • Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 25. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy příště, zdar. (18:57:41)

Shrnutí druhého poločasu

Hosté vlétli do druhého poločasu jako blesk z čistého nebe a hned v 50. minutě se dočkali vstřelené branky. Z rohového kopu se k odraženému míči na třikrát dostal David Puškáč, který nakonec překonal domácího gólmana i Zierise, jenž asistoval na brankové čáře.

Jen o tři minuty mohla Opava svůj náskok navýšit. Jursa rozehrával rohový kop, na který si naběhl Simerský a rozezněl brankovou konstrukci. Následovala série útoku Opavy, ale většina z nich končila před Samoelem. Domácí se v přemíře snahy dočkali akorát nepřesných přihrávek, což je stálo mnoho sil. Další vážnější situaci přišla v 80. minutě, když Jurečka centroval na zadní tyč, kam si nabíhal Jursa. Jeho pokus ale skončil těsně vedle.

Opava si tak upevňuje pozici na čele tabulky Fortuna národní ligy. Varnsdorf naopak poprvé od podzimu doma nebodoval.

90+2

90+2
    Dnes už se ale nic nestane.

90+1
    Zeď ale posouvá centr nad bránu. Je z toho rohový kop.

90+1
    Poslední možnost pro domácí. Kocourek bude rozehrávat standardní situaci na hranici vápna.

90
    Žlutou kartu dostává Tomáš Smola (SFC Opava).

89
    Nedovolený zákrok Smoly. Rozhodčí tasí další žlutou kartu v utkání. Mezitím hlavní sudí ještě nastavuje dvě minuty.

89
    Hrabina fauloval. Standardní situace pro Varnsdorf. Samoel rozehrává.

88
    Z rohového kopu nic není. Opava míří do rychlého protiútoku. Stříž vyzval Jurečku, tomu chyběl zhruba metr, aby dosáhl na přihrávku a zahnal se tak ke krajnici.

87
    Dordič obešel Simerského, následný centr ale hlavičkou do zámezí likviduje Kuzmanovič.

87
    Opavští dobře přistupují k domácím hráčům a nepouští je do vážnější akci.

86
    Ani na podruhé to nevyšlo, akce měla totožný scénář.

85
    Další snaha domácích. Samoel vykopával až na Klobásu, ten si ale předkopl balón a Šrom včas vyběhl.

85
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Michal Stříž.

84
    Chlumecký hledal někoho ve žlutém, našel ale pouze Hrabinu, který zahrává do autu. Chystá se další střídání u hostů.